Siedemnaście lat czekania na udział w finale PP ()

Zabrzanie sześć razy zdobyli Puchar Polski, ale od dawna nie liczą się w tych rozgrywkach. Teraz mogą to zmienić.
Górnicy, po sobotniej wygranej z Jagiellonią 2:1, nie mieli wolnego, ale zamiast treningów dwa dni były przeznaczone na odnowę biologiczną. – Przy meczach co trzy dni regeneracja jest bardzo ważna. Na pewno jednak nie będę narzekał na napięty terminarz, bo dla nas to wyróżnienie, że jesteśmy w półfinale Pucharu Polski. Poza tym Legia też miała tyle samo czasu na przygotowanie do rewanżu – mówi trener Marcin Brosz.
Brosz piąty raz zmierzy się – jako trener Górnika – z Legią. W tym czasie, w 20 miesięcy, stołeczną drużynę będzie prowadził już czwarty szkoleniowiec. Bilans jest korzystny dla trenera zespołu z Zabrza – dwa spotkania jego zespół wygrał, jedno zremisował i raz przegrał. Dla niego to bardzo ważne starcie. Szkoleniowiec chwalony jest od lat za swoją pracę, postrzegany jest jako specjalista od awansów, bo wprowadził do ekstraklasy Górnika i Piasta Gliwice, a wcześniej uzyskał promocję z drużynami w niższych ligach.
Nie ma jednak w swoim CV trofeów. W Zabrzu też już dawno nie walczono o laury. Górnik ostatnio grał w finale Pucharu Polski w sezonie 2000/01. Dwumecz z Polonią Warszawa zakończył się wynikami 1:2 i 2:2. W drugim ze wspomnianych spotkań dwa gole strzelił Piotr Gierczak, który przyucza się do zawodu trenera u boku Brosza. – To było tak dawno, że niewiele już z tych dwumeczów pamiętam. Siedemnaście lat to jednak kawał czasu. Nasz awans do finału był rozpatrywany jako sukces. Obecny zespół obserwuję codziennie, jestem na treningach i stać tych chłopaków na dobry wynik w Warszawie – twierdzi Gierczak, który czasami zasiada w tym sezonie na ławce zabrzan. Do stolicy jednak nie wybiera się, bo ma zaplanowane zajęcia w Zabrzu z młodymi zawodnikami Górnika. Pracuje jako szkoleniowiec drużyny rocznika 2005.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]