Daniel Smuga dostanie szansę przeciwko Lechowi? ()

Daniel Smuga, 21-letni ofensywny pomocnik może wrócić do pierwszego zespołu Górnika na mecz z Lechem.
O jego zimowym transferze było dość głośno. W trzecioligowej Victorii Sulejówek jesienią w 16 meczach strzelił 11 goli i zaliczył 8 asyst. Jeszcze niedawno grał na piątym poziomie rozgrywkowym przeciwko takim drużynom, jak Tęcza Łyse, i nagle podpisał kontrakt z Górnikiem, walczącym w ekstraklasie o medale. Zabrzanie uprzedzili jednak konkurencję, bo dobrze wyszkolonym technicznie graczem interesowało się sporo klubów.
Smuga na początku marca spełnił jedno ze swoim marzeń, debiutując w ekstraklasie. Wszedł na boisko w 52 minucie, zastępując Szymona Żurkowskiego, w derbowym spotkaniu w Gliwicach. Spędził na murawie niecałe 30 minut. Następne dwa mecze obserwował z ławki rezerwowych, a później stracił miejsce w meczowej osiemnastce.
Smuga nadal trenuje z pierwszą drużyną, ale gdy ma ona spotkania wyjazdowe, zostaje w Zabrzu i ćwiczy z trzecioligowymi rezerwami. Ostatnio gra także w tych rozgrywkach. W weekend Smuga błyszczał w spotkaniu z Polonią Głubczyce (4:2), strzelił dwa gole i zaliczył asystę. – Wypadł dobrze, stwarzał zagrożenie pod bramką rywali, był skuteczny, precyzyjnie podawał – przyznaje Ołeksandr Szeweluchin, grający asystent drugiej drużyny Górnika.
Wiele wskazuje na to, że Smuga pojedzie z pierwszym zespołem na sobotni mecz do Poznania. Trener Marcin Brosz zawsze doceniał dobre występy młodych piłkarzy w rezerwach.
– To jest przecież bezpośrednie zaplecze pierwszego zespołu. Chłopcy ciężko pracują, czekają na swoją szansę, i zawodnicy, którzy się wyróżniają, ją otrzymują – zaznacza szkoleniowiec.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]