Erik Grendel: Celem jest pucharowa Europa ()

W meczu przeciwko Wiśle Płock od pierwszej minuty w barwach Górnika zagrał Erik Grendel. Wszystko oczywiście z powodu kontuzji dwójki nominalnych napastników. Najpierw poważnego urazy nabawił się Łukasz Wolsztyński. Ostatnio zaś kontuzja wyeliminowała Igora Angulo. W tej sytuacji trener Brosz postawił w ataku na Grendela.
Czy dla słowackiego pomocnika zagranie od pierwszej minuty było zaskoczeniem? – No tak, było to zaskoczenie, nie spodziewałem się tego, ale trener wiedział co robi, widział mnie w meczu rezerw w poprzednim tygodniu. W przeciągu tygodnia rozegrałem tam trzy mecze. Sztab szkoleniowy był zadowolony z moich występów i dlatego zdecydował się na taką, a nie inna decyzję – tłumaczy 29-letni pomocnik.
W ataku, co było widać w meczu przeciwko rewelacyjnej w ostatnich tygodniach jedenastce z Płocka czuł się jednak nieswojo. Sam przyznał to po spotkaniu.
– Nie jestem do tego przyzwyczajony, że to ja czekam na piłkę. Zawsze przecież to ja sam rozdzielałem piłki. Starałem się walczyć na tyle na ile mogłem, ale nie jestem zadowolony z tego, jak to wyglądało – przyznał doświadczony ligowiec.
W kolejnym spotkaniu z Lechem w Poznaniu „Górnicy” zagrają pewnie z przodu inaczej. – Liczymy na to, że Igor za kilka dni wróci do dyspozycji. Erik starał się godnie zastąpić Angulo, robił wszystko, żeby sprostać tej roli. Brak Angulo i Wolsztyńskiego był jednak widoczny. Jeżeli przez dłuższy czas trenuje się pewnie schematy, trudno później oczekiwać, żeby zupełnie nowe rozwiązania szybko przynosiły odpowiednie rozwiązanie – mówi trener Brosz.
W ostatnich dniach zabrzanie przegrali dwa ważne spotkania, w środę ulegli w rewanżowym meczu 1/2 Pucharu Polski Legii 1:2, a w sobotę Wiśle z Płocka 0:1. Perspektywa ewentualnej gry w europejskich pucharach mocno się oddaliła.
– Jest jeszcze kilka spotkań do końca sezonu. Trzeba robić wszystko, żeby zadowolić naszych kibiców. Punkty uciekły, ale matematyczne szanse wciąż są, tak, że trzeba walczyć do końca. W piłce wszystko jest możliwe. Trzeba grać i walczyć. Trener cały czas nam powtarza, że celem jest pucharowa Europa, walczymy i staram się, żeby tak było. Akurat w meczu z Wisłą Płock to najlepsi na stadionie byli nasi kibice. Trzeba im za to podziękować i grać dla nich – podkreśla Grendel.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]