Górnik walczy o trybuny ()

Obiekt Górnika Zabrze nie jest już najliczniej odwiedzanym przez kibiców stadionem w ekstraklasie. Wyprzedził go Lech Poznań.
W Zabrzu wciąż trwa moda na Górnika, ale takiego szału jak jesienią już nie ma. Wtedy przychodziło na jego ligowe mecze regularnie po 20 tysięcy ludzi. Zimowe załamanie dało się wytłumaczyć złą pogodą, ale na ostatni sobotni mecz z Wisłą Płock przyszło niespełna 15 tysięcy fanów, na wcześniejszych ligowych spotkaniach było ich jeszcze mniej (wyjątkiem było starcie z Legią w Pucharze Polski, na który sprzedano wszystkie bilety). Właśnie po ostatnich kolejkach w tabeli frekwencji zabrzan wyprzedził Lech, którego spotkania ogląda średnio ponad 19 tysięcy ludzi. Górnika - 18 tysięcy.
- Wiedziałem, że wiosną może być trochę mniej kibiców na naszym stadionie, lecz i tak frekwencja wciąż jest bardzo dobra. Przed nami jeszcze dwa mecze przy Roosevelta. Z Koroną gramy w środku tygodnia, ale sezon kończymy w niedzielę 20 maja z Wisłą Kraków i mam nadzieję, że znowu powinno być bardzo blisko kompletu - przewiduje prezes Górnika Bartosz Sarnowski.
Wypełniony stadion to kwestia strategiczna, bo jest mocnym argumentem za kosztowną budową czwartej trybuny, dzięki której można by pomieścić wszystkich chętnych.
Tymczasem miasto nawet nie ogłosiło przetargu na jej wykonawcę, a to oznacza, że jeszcze długo będzie grał na niedokończonym stadionie.
– Wkrótce zostaną jednak oddane do użytku nowe szatnie pod jedną z już funkcjonujących nowych trybun. To znak, że inwestycja na stadionie idzie naprzód. Taki klub jak Górnik jest fenomenem. Przecież w marcu nawet na sparingu z Hajdukiem Split było ponad 20 tysięcy ludzi. Ostatnio było sporo meczów, łącznie z półfinałem Pucharu Polski, dlatego rozumiem że na kolejne spotkanie mogło przyjść trochę mniej kibiców, ale przecież i tak bardzo dużo. Generalnie frekwencja w Zabrzu jest rewelacyjna – podkreśla trener Marcin Brosz.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]