Pro Junior System: Górnik nadal liderem ()

Duża liczba młodzieży w składzie Górnika przekłada się na punktację w PJS.
Przypominamy, że chodzi o piłkarzy grających w ekstraklasie, którzy posiadają obywatelstwo polskie i w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończą 21. rok życia. W sezonie 2017/2018 są to zawodnicy urodzeni w 1997 roku i młodsi. 
W Górniku grało już w tym sezonie dziesięciu takich graczy, zdecydowanie najwięcej z wszystkich szesnastu klubów. Na pięć kolejek przed końcem sezonu zabrzanie są wciąż na pierwszym miejscu, a w spotkaniu z Wisłą Płock jako pierwsza i jedyna drużyna przekroczyli liczbę 7000 punktów. Dokładnie Górnik ma na koncie 7245 pkt, a drugi Lech 6088. Potem jest przepaść, bowiem Cracovia ma punktów 3558. Najlepsza drużyna w Pro Junior System dostanie po sezonie 1,4 miliona złotych. Jest więc o co walczyć. Przede wszystkim jednak cieszy nas, że młodzież, na którą stawia trener Marcin Brosz tak dobrze radzi sobie w lidze.

źródło: Górnik Zabrze SSARedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]