Igor Angulo: To spełnienie naszych marzeń ()

Rozmowa z Igorem Angulo, napastnikiem Górnika.
» Po prawie ćwierć wieku Górnik ponownie zagra w europejskich pucharach. To chyba wielki powód do satysfakcji, prawda?
Igor Angulo: - Oczywiście. Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi. Naszym głównym celem na ten sezon, na tą rundę było wywalczenie sobie miejsca w Lidze Europy i udało się to osiągnąć. 

» Co dla pana oznacza gra w pucharach?
- Wiele. To spełnienie marzeń moich, a przede wszystkim klubu. Raz udało mi się uczestniczyć w pucharowych rozgrywkach. Było to trzynaście lat temu, kiedy byłem jeszcze zawodnikiem Athletic Bilbao. Teraz udało się osiągnąć cel z Górnikiem. To wspaniała chwila!

» O wygraną w ostatnim meczu sezonu nie było łatwo. Co może pan powiedzieć o spotkaniu z Wisłą?
- Wiadomo, było ciężko, bo rywal też walczył o miejsce w europejskich pucharach, ale my graliśmy tak jak to sobie zaplanowaliśmy, tak jak chcieliśmy. W domu u siebie jesteśmy mocni, kiedy możemy liczyć na wsparcie naszych fanów. Udało się wygrać i jest wielkie zadowolenie.

» Z jednej strony musi mieć pan satysfakcję, bo zdobył gola i był lepszy od Carlitosa. Z drugiej strony to pana rodak został królem strzelców ekstraklasy z 24 trafieniami na koncie. Jest rozczarowanie z tego powodu?
- Absolutnie nie. Mówiłem już wcześniej kilka razy, że nie chodzi o cele indywidualne, a najważniejsze jest dobro zespołu i cel, jaki mieliśmy wyznaczony. W końcówce sezonu było nim zajęcie czwartego miejsca dającego grę w pucharach i udało się to zrealizować. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy.

» Co teraz?
- No cóż odpoczynek, odcięcie się od wszystkiego i danie odpoczynku nogom, które odczuwają skutki rozgrywek. Po trzech tygodniach powrót do pracy i koncentrowanie się na kolejnych celach. Jestem przekonany, że czeka nas kolejny świetny sezon. Znowu będziemy walczyć.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online