Zagraniczni rywale Górnika ()

Górnik jest jednym z niewielu ligowych klubów, który jeszcze nie ogłosił planu swoich letnich przygotowań. Wiadomo, że do zajęć piłkarze wracają już za kilka dni.
Przed Górnikiem latem spore wyzwanie. Po 24 latach zabrzanie ponownie zagrają w europejskich pucharach. Drużyna będzie się chciała do nich jak najlepiej przygotować. Swojego rywala czwarty zespół ekstraklasy pozna 19 czerwca, kiedy to w Nyonie odbędzie się losowanie I rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Pierwsze mecze zaplanowano na 12 lipca. Rewanże tydzień później. Wcześniej jednak trzeba będzie się odpowiednio przygotować.

Do treningów „Górnicy” mają wrócić na początku przyszłego tygodnia, żeby zaraz szybko wyjechać na obóz. Rozważano kilka lokalizacji, ale ostatecznie zespół ma pojechać do Wodzisławia Śląskiego. Piłkarze będą zakwaterowani w hotelu „Amadeus”, a trenować na obiektach Gosław Sport Center, gdzie są świetne warunki do pracy, a boiska należą do najlepszych. Nie może być jednak inaczej, bo dba o nie greenkeeper czyli opiekun boiskowej trawy Dariusz Kozielski, który zajmuje się pielęgnacją muraw na Stadionie Śląskim, Piasta Gliwice, GKS-u Tychy, Zagłębia Sosnowiec, Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, Puszczy Niepołomice czy Miedzi Legnica.

- Jeszcze do niedawna wydawało się, że nikogo u nas nie będzie, a teraz mamy kilka drużyn. Górnik ma być w terminie 14-22 czerwca - informuje Dariusz Kozielski, właściciel obiektów w Jedłowniku.

Górnik podczas pobytu w Wodzisławiu Śl. ma zagrać jeden mecz sparingowy na zakończenie obozu. Klub póki co nie podał listy swoich sparingpartnerów. Wiadomo jednak, że przed startem w pucharach zabrzanie będą mieli okazję do skonfrontowania swoich sił z zagranicznymi rywalami. Przede wszystkim 29 czerwca w Splice dojdzie do meczu z tamtejszym Hajdukiem. Starcie z trzecim zespołem Chorwacji będzie rewanżem za mecz z końca marca w Zabrzu.

Zabrzanie zagrają też grę kontrolną z innym z zaprzyjaźnionych zagranicznych klubów, a mianowicie MFK Karvina, z którym regularnie mierzą się ostatnio w okresach przygotowawczych. – Mogę potwierdzić, że zagramy z Górnikiem. To spotkanie odbędzie się w Polsce. Nie mam jeszcze jednak daty, ani lokalizacji – tłumaczy rzecznik prasowy klubu z Karwiny Adam Januszek.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]