Tomasz Loska: „Balonik” został bardzo mocno napompowany ()

Jakie nadzieje wiąże Tomasz Loska z nadchodzącym sezonem? Czy liczy, że Górnik zakończy rozgrywki przynajmniej o stopień wyżej niż w sezonie 2017/2018? - W Górniku ambicje są duże, a poza tym „balonik” został bardzo mocno napompowany - odpowiada bramkarz Górnika. - Skoro w ubiegłym sezonie Górnik był beniaminkiem, a mimo to skończył rozgrywki na 4 miejscu, to teraz powinno być lepiej. Teraz wszyscy myślą, że w kolejnym sezonie bezproblemowo będziemy walczyć o mistrzostwo Polski. Też chcielibyśmy lepiej wypaść niż w poprzednich rozgrywkach, ale nie będzie o to łatwo - mówi Loska.
- Nasza liga mimo wszystko jest naprawdę mocna, a my nie będziemy kreślić dalekosiężnych planów. Pójdziemy sprawdzonym tokiem myślenia - będziemy chcieli wygrać każdy kolejny mecz, a jak daleko zajdziemy, to się dopiero okaże. Powstały przecież luki w drużynie po odejściu Rafała Kurzawy, Damiana Kądziora oraz Mateusza Wieteski i nie będzie łatwo ich załatać. Ci piłkarze dawali dużą jakość zespołowi, więc nie będzie łatwo ich zastąpić. Mamy jednak w zespole ciekawy materiał do obróbki i wierzę, że trener Marcin Brosz wszystko to fajnie poukłada. Wtedy tak mocno – jako drużyna – nie odczujemy poniesionych strat - kontynuuje Loska.
Oprócz klubów Serie A, podobno zainteresowanie bramkarzem Górnika wykazuje Bayer 04 Leverkusen. - Serie A jest coraz bardziej polska, więc powoli można czuć się w niej jak u siebie. Praktycznie w każdym meczu można teraz zobaczyć polskiego piłkarza, porozmawiać z nim, zamienić kilka słów. Ale marzy mi się Bundesliga, to byłyby dla mnie dobry kierunek. Blisko domu, podobna kultura, dobrze mówię po śląsku, więc myślę, że szybko bym się dogadał. Najważniejsze jest podjęcie dobrej decyzji, a jaka to będzie liga – to rzecz drugorzędna. Chodzi bowiem przede wszystkim o to, by grać regularnie, a nie siedzieć tylko na ławce, choćby to była najlepsza liga na świecie - kończy Loska.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]