Lato „na bogato” ()

Tego lata Górnik mocno ograniczył kadrę. O odejściach Rafała Kurzawy, Damiana Kądziora, Mateusza Wieteski czy wspomnianego Pawła Bochniewicza pamiętają wszyscy kibice. Jest grupa zawodników – Erik Grendel, Sandi Arczon, Ołeksandr Szeweluchin, Mariusz Przybylski, Grzegorz Kasprzik, Bartłomiej Olszewski – których kontrakty wygasły bądź zostały rozwiązane. Z listy „górników” formalnie znikają też zawodnicy już wiosną wypożyczeni do innych klubów – np. Mateusz Kuchta po przygodzie z Odrą Opole trafił do Zagłębia Lubin, Filip Żagiel z tego samego kierunku powędruje być może do GKS-u Katowice. Ważne umowy z Górnikiem mają jeszcze Meik Karwot (wiosną Pogoń Siedlce) i David Ledecky (wiosną też Odra), ale jesienią przy Roosevelta nie zagrają. To w sumie aż czternaście nazwisk. Oczywiście tylko część tej grupy stanowiła o sile drużyny, ale z pewnością generalny „upływ krwi” trzeba zauważyć – bo ma on również wymiar finansowy.
Owe finanse to zresztą odrębny temat w Zabrzu. Nieczęsto w ostatnich latach zdarzało się bowiem, by międzyrundową przerwę klub kończył z takim bilansem ekonomicznym, jak teraz. 400 tys. euro z tytułu odejścia Kądziora do Dinama Zagrzeb; 600 tys złotych za powrót Wieteski na Łazienkowską; ćwierć miniona za przeprowadzkę Kuchty na Dolny Śląsk – to wpływy transferowe. No i do tego dodać trzeba ok. 900 tys. złotych z FIFA za udział Rafała Kurzawy w zgrupowaniu kadry oraz w mundialowych zmaganiach. W sumie – ok. 3,5 mln zł „na plus”: dobre potwierdzenie słuszności przyjętej w klubie strategii działania. Zagadka jest jednak innej natury: jak odbije się to w nowym sezonie na jakości sportowej drużyny?

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]