Pożegnanie z... szatniami ()

Kilkanaście tysięcy widzów – takiej frekwencji spodziewać się można w czwartkowy wieczór (godz. 20.00) przy Roosevelta, podczas meczu I rundy kwalifikacji do Ligi Europy z Zarią Balti.
Mołdawianie dosłownie na kilka dni przed starciem z zabrzanami znacząco wzmocnili swój skład. Zakontraktowali nie tylko byłego reprezentanta swego kraju, Sergieja Aleksiejewa z Petrocubu Hincesti (wcześniej m.in. Sheriff Tiraspol, Zimbru Kiszyniów, Aarau), ale także trzech Brazylijczyków: 21-letniego skrzydłowego Jeana Patrica, 26-letniego pomocnika Lucasa Silvę oraz jego rówieśnika, napastnika Conrado.
– To nie jest tak, że w ogóle nie patrzymy na to, co się dzieje w mołdawskim zespole – przyznaje Marcin Brosz. O rywalach nie chce jednak debatować. – Większość czasu poświęcamy bowiem na wkomponowanie nowych zawodników, szukanie schematów, nowych rozwiązań – chociażby przy stałych fragmentach gry. Nad tymi zagadnieniami pracujemy najintensywniej – mówi krótko o przedmeczowej atmosferze w szatni.
A propos; czwartkowa potyczka będzie zapewne ostatnią, w której „górnicy” zasiądą w pomieszczeniach pamiętających jeszcze największe pucharowe sukcesy ich poprzedników i największe klubowe legendy. Prace związane z oddaniem do użytku nowych szatni – pod południową trybuną – są praktycznie skończone; ekstraklasę zabrzanie (i ich goście) przywitają już tam.
Tym samym zniknie ostatnia przeszkoda w kontynuowaniu budowy stadionu – czyli postawieniu czwartej w miejsce obecnego starego budynku klubowego.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online