Powrót Rafała Wolsztyńskiego? ()

Rafał Wolsztyński pojedzie z ekipą Górnika Zabrze na mecz do Gdyni. Ostatnie spotkanie w ekstraklasie rozegrał we wrześniu ubiegłego roku w Niecieczy, gdzie Górnik pokonał gospodarzy 2:1. Było to dla Rafała Wolsztyńskiego pechowe starcie, bo doznał poważnej kontuzji. Podobnie jak inny zabrzanin – Konrad Nowak – przeszedł rekonstrukcję więzadeł krzyżowych. Po wielomiesięcznej rehabilitacji latem rozpoczął treningi z zespołem. W lipcu zagrał nawet w pierwszym meczu eliminacji Ligi Europy z mołdawską Zarią Bielce (1:0), ale po tym spotkaniu nie kwalifikował się już do meczowej osiemnastki. Nowak dostawał szanse gry w ekstraklasie, a Wolsztyński musiał na to czekać.

– Przeciwko Zarii zagrałem tylko kwadrans, ale po tym spotkaniu miałem płyn w kolanie. Nie stało się nic poważnego, ale trzeba było go ściągnąć. Później bez żadnych problemów trenowałem z zespołem – mówi zawodnik, który w sobotę rozegrał całe spotkanie w drużynie trzecioligowych rezerw. Zabrzanie przegrali na wyjeździe 0:3 z Rekordem Bielsko-Biała.

– Rafał wypadł dobrze, strzelił nawet gola, ale sędzia go nie uznał – mówi Piotr Gierczak, trener drugiej drużyny. – Oglądałem powtórkę tej akcji na wideo, nie byłem na spalonym – przekonuje Wolsztyński. Wczoraj znalazł się w meczowej osiemnastce na spotkanie z Arką. – Gdynianie to dla mnie szczególny rywal. W sierpniu ubiegłego roku zadebiutowałem w ekstraklasie właśnie w starciu przeciwko nim. Wszedłem w drugiej połowie, strzeliłem gola i zremisowaliśmy 1:1. Fajnie byłoby to w sobotę powtórzyć, tylko żeby wynik był korzystniejszy dla nas – dodaje z uśmiechem.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]