Marek Kostrzewa: Adrian Gryszkiewicz ma predyspozycje na duże granie ()

– To chłopak, który ma predyspozycje na duże granie. Musi jednak być dobrze poprowadzony – ocenia Adriana Gryszkiewicza jeden z najlepszych lewych obrońców w historii Górnika Marek Kostrzewa.
18-latek do kadry zespołu z Zabrza trafił zimą z Gwarka. Nastolatek przebojem wywalczył sobie wiosną miejsce w podstawowym składzie Górnika, wygrywając rywalizację o miejsce na boku obrony z doświadczonym Michałem Kojem. W drugiej części sezonu wystąpił w 9 ligowych spotkaniach, dokładając cegiełkę do tego, że zabrzanie po prawie ćwierć wieku przerwy ponownie zagrali w europejskich pucharach. Dobrze radzi sobie w defensywie, a jak może stara się też wspierać kolegów z przodu. (...)
Bilans Gryszkiewicza w ekstraklasie, to jak na razie 13 ligowych meczów, 6 żółtych i jedna czerwona kartka. O ocenę gry młodego zawodnika poproszony został Marek Kostrzewa, który z Górnikiem w latach 1985-88 cztery razy zdobywał mistrzostwo Polski. – Nie widziałem chłopaka w treningu, a tylko w ligowych meczach w Zabrzu i muszę powiedzieć, że to fajny chłopak, który ma potencjał na duże granie. Przy dobrym prowadzeniu może wiele osiągnąć – mówi były etatowy lewy obrońca jedenastki z Zabrza.
Pytany o nieszczęsny mecz z Arką i sporą ilość kartek na koncie. – Zrzuciłbym to na karb młodości. Błędy będzie jeszcze robił. Przecież popełniają je gracze nie z takich ligi jak nasza, którzy na swoim koncie mają więcej niż sto ligowy gier. Zresztą jak to mówiono w moich czasach postrzelony był zawsze bramkarz i lewy obrońca – śmieje się Kostrzewa.
Były świetny obrońca dodaje. – Odpowiednie prowadzenie chłopaka i podpowiedzi na pewno pomogą mu w przyszłości unikać błędów. Jak mówię, jest to materiał na dobrej jakości piłkarza, na którym w przyszłości Górnik może zarobić – uważa były świetny ligowiec.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]