Kto za Szymona Żurkowskiego? ()

Trener Marcin Brosz zastanawia się, kim zastąpić kontuzjowanego pomocnika. Pod koniec spotkania z Lechią (0:2) Szymon Żurkowski został ostro sfaulowany przez Michała Maka. Reprezentanta młodzieżówki zniesiono z boiska na noszach. Badania wykazały, że ma skręcony staw skokowy. W Zabrzu odetchnęli, bo obawiano się nawet złamania. Piłkarz nie trenuje, a o jego powrót do zdrowia dba między innym fizjoterapeuta Bartłomiej Spałek, który jeszcze do niedawna pracował także w drużynie narodowej. Żurkowskiego zabraknie w sobotnim meczu z Wisłą Kraków. Przy Roosevelta mają nadzieję, że zdąży wyleczyć uraz do kolejnego starcia, czyli spotkania z Pogonią (31.08).
– To duże osłabienie, bo nie ma w zespole drugiego takiego walczaka. Szymon ma żelazne płuca, jest kluczowym graczem drugiej linii, bierze udział w wielu akcjach. To nie przypadek, że w lipcu znalazł się w gronie 50 najzdolniejszych młodych piłkarzy w Europie (zestawienie przygotowała UEFA – przyp. red.) – chwali gwiazdę Górnika Zygmunt Anczok, legendarny obrońca zabrzańskiego klubu.
Kto zastąpi pomocnika w starciu z "Białą Gwiazdą"? O wolne miejsce rywalizują Maciej Ambrosiewicz i Wiktor Biedrzycki. – Obaj nie są tak klasowymi graczami, jak Żurkowski – przekonuje Anczok. Pierwszy z wymienionych jest najbardziej uniwersalnym zawodnikiem w ekipie Brosza. W tym sezonie występował już na trzech pozycjach. Poza środkiem pomocy ustawiany był na skrzydle oraz prawej obronie. Najlepiej jednak czuje się w środku pola. Pozyskany latem Biedrzycki raz już zastępował Żurkowskiego. Działo się to w rewanżowym meczu w 1. rundzie el. Ligi Europy z Zarią Balti, kiedy polski zespół zremisował na wyjeździe z Mołdawianami 1:1. Były gracz Stomilu wypadł przeciętnie.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online