Forum
 

Szymon Matuszek: Musimy być cierpliwi, wyniki od razu nie przyjdą ()

Dwie porażki z rzędu z Lechią i Wisłą Kraków sprawiły, że zespół z Zabrza spadł na jedenaste miejsce w ligowej tabeli. Sztab szkoleniowy i piłkarze są jednak przekonani, że wkrótce będzie lepiej.
„Górnicy” sezon zaczęli od dwóch kolejnych remisów z Koroną i Wisłą Płock, żeby potem przywieźć cztery punkty z trudnych wyjazdów w Legnicy i Gdyni. W tym drugim spotkaniu zabrakło ledwie kilku minut do kompletu punktów. – Gdyby z Arką zamiast jednego punku były trzy, to byłoby super. Wiemy jednak gdzie popełniamy błędy i co poprawić, tak że w kolejnych ligowych spotkaniach powinno być lepiej – mówi Szymon Żurkowski, na którego powrót po kontuzji odniesionej w meczu z Lechią wszyscy w Zabrzu z niecierpliwością czekają.
Mocno osłabiony latem zespół, z którego odeszli tacy kluczowi zawodnicy, jak Mateusz Wieteska czy świetni jak na naszą ligę skrzydłowi Damian Kądzior oraz Rafał Kurzawa potrzebuje czasu. Mówił o tym po przegranym w sobotę meczu z Wisłą w Krakowie Szymon Matuszek.
– Musimy być cierpliwi. W zespole jest wielu młodych chłopaków i te wyniki od razu nie przyjdą. Trzeba trochę czasu. Zresztą nie raz to już przechodziliśmy – podkreśla kapitan zabrzańskiej jedenastki.
Wtóruje mu inny z doświadczonych gracz spośród „górniczej” kadry Igor Angulo. – Nie ma co porównywać tych którzy odeszli i tych którzy teraz są z nami. W Górniku trenerzy wiedzą, jak pracować z młodymi zawodnikami, a nasz szkoleniowiec umiejętnie wprowadza ich do pierwszej drużyny i mają przy nim dużą szansę, aby w przyszłości grać na wysokim poziomie. Jestem przekonany, że wkrótce któryś z tych młodych graczy będzie lepszy niż ci którzy nas opuścili – przekonuje hiszpański snajper Górnika.
Zabrzanie, który średnia wyjściowej jedenastki oscyluje w granicach 23 lat, szybko muszą jednak zacząć punktować, a na kolejne porażki czy straty punktów, tym bardziej u siebie, jak miało to miejsce w pierwszych trzech spotkaniach bieżących rozgrywek, nie mogą sobie pozwolić. Dobrą serię trzeba zacząć już od piątkowego meczu z Pogonią, który rozegrany zostanie na stadionie im. Ernesta Pohla.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online