Szymon Żurkowski opuścił zgrupowanie kadry U-21 ()

Ofensywny pomocnik Górnika Zabrze musiał opuścić zgrupowanie kadry. Piłkarz leczy się na Górnym Śląsku. Szymon Żurkowski nabawił się kontuzji w połowie sierpnia pod koniec spotkania z Lechią (0:2). Został wtedy ostro sfaulowany przez Michała Maka. Reprezentanta młodzieżówki zniesiono z boiska na noszach a badania wykazały, że ma uraz stawu skokowego. W Zabrzu trochę odetchnęli, bo obawiano się nawet złamania. W dwóch ostatnich meczach ligowych drużyna musiała sobie radzić bez niego. W spotkaniach z Wisłą Kraków (0:3) i Pogonią (1:1) zastępowali go, pozyskany latem Wiktor Biedrzycki i Maciej Ambrosiewicz. - Brakowało Żurkowskiego i to bardzo. Jest kluczowym graczem, dominuje w środku pola, kreuuje grę, walczy za dwóch a jego następcy są słabsi. Biedrzycki nie jest zawodnikiem na ekstraklasę. Chyba powinien jeszcze trochę pograć w pierwszej lidze, okrzepnąć. Ambrosiewicz to zdolny chłopak, ale to inny typ zawodnika i nie ma takich umiejętności jak Żurkowski – przekonuje Władysław Jan Żmuda, były trener Górnika.

Mimo urazu pomocnik pojechał na zgrupowanie kadry U-21. Tam przeszedł kolejne badania, które wykazały, że ma uszkodzony więzozrost strzałkowo-piszczelowy w stawie skokowym. To wyklucza go z meczów eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy z Wyspami Owczymi i Finlandią. W jego miejsce powołano Jakuba Łabojkę ze Śląska Wrocław. Żurkowski wrócił na Górny Śląsk. - Początkowe diagnozy zakłady 7, 8 dni przerwy, w zeszłym tygodniu w czwartek i piątek miał luźniejsze treningi. Wydawało się, że szybciej wróci do zdrowia. Musi jednak przejść dodatkowe badania. Nie jest to groźna kontuzja, ale swoje będzie musiał odczekać. Nie oszacuję jednak, kiedy będzie mógł wrócić do gry – wyjaśnia fizjoterapeuta Górnika, Bartłomiej Spałek. W przypadku takich kontuzji przerwa w grze trwa zwykle około dwóch, trzech tygodni i jest to dosyć bolesna dolegliwość.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]