Szymon Żurkowski wróci na boisko dopiero w grudniu? ()

Szymon Żurkowski nie wystąpi we wrześniowych meczach kwalifikacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy z Wyspami Owczymi i Finlandią.
Pomocnik Górnika przeszedł przedwczoraj w Poznaniu badania u dwóch specjalistów. Wykazały one poważne uszkodzenie więzozrostu strzałkowo-piszczelowego w stawie skokowym. We wtorek zawodnik Gónika opuścił zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim. 
Uraz wicekapitana reprezentacji U-21 w zasadzie wykluczona jego występ w meczach eliminacyjnych nie tylko z Wyspami Owczymi i Finlandią, ale również tych październikowych, które zakończą kwalifikacje grupowe – z Danią (12.10) oraz Gruzją (16.10). Rokowania są bowiem takie, i to niezależnie od metody leczenia, która zostanie zastosowana (zachowawcza bądź zabieg) – że rekonwalescencja przeciągnie się poza wspomniane terminy.
Przy zastosowaniu terapii zachowawczej, która nie daje podobno 100-procentowej gwarancji wyleczenia, przerwa w grze 21-letniego zawodnika musiałaby potrwać co najmniej 6 tygodni. Po operacji, pauza „Zupy” może przeciągnąć się nawet do 3 miesięcy. Decyzję w sprawie wyboru metody leczenia podejmie klubowy lekarz Górnika. Niewykluczone więc, że pomocnik wróci na boisko dopiero w grudniu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]