Konrad Nowak: Moja gra musi wyglądać lepiej ()

Konrad Nowak po raz pierwszy od ponad trzech lat znalazł się w wyjściowym składzie na mecz o ekstraklasowe punkty. Wszystko w powodu kontuzji. Kariera Nowaka usłana była koszmarnymi kontuzjami i kolejnymi zerwanymi więzadłami. Co wrócił do treningu i gry, to znowu przytrafiał się uraz oraz długa i żmudna rehabilitacja. W wyjściowym składzie „górników” zagrał z Legią w Warszawie w... czerwcu 2015. Na kolejny tak mecz czekał ponad trzy lata. Doczekał się w piątek, gdy do Zabrza zawitała Pogoń Szczecin.
Teraz 23-letni Nowak jest już zdrowy, ma za sobą przepracowany okres przygotowawczy i mocno liczy na niego trener Marcin Brosz oraz kibice 14-krotnego mistrza Polski. W kilku wcześniejszych spotkaniach ligowych Nowak wchodził na boisko z ławki. W remisowym meczu ze szczecinianami dostał już szansę od pierwszej minuty.
– Cieszę się, że dostałem szansę od trenera. Szkoda tylko, że ta moja gra nie wyglądała tak, jakbym sobie życzył. I nie ma co się usprawiedliwiać, że miałem długą przerwę i długo nie grałem w piłkę. Musi to lepiej wyglądać, niż było w meczu z Pogonią. Trzeba jeszcze dużo popracować – mówi samokrytycznie piłkarz.
Po remisie 1:1 z „portowcami” w Zabrzu mają nad czym myśleć. Po siedmiu ligowych kolejkach Górnik ma na swoim koncie siedem punktów i zajmuje odległą 11. pozycję w tabeli ekstraklasy. Zabrzanie przede wszystkim nie potrafią wygrywać u siebie, z czterech gier na stadionie im. Ernesta Pohla zremisowali trzy, a jedną z Lechią przegrali.
– Uciekają nam punkty. Staramy się jak możemy, ale – jak widać – ze średnim skutkiem. Trzeba dalej pracować nad sobą i doskonalić się, aby w kolejnych spotkaniach było lepiej – zaznacza Nowak.
Skrzydłowy Górnika pytany, czego zabrzanom w tej chwili brakuje najbardziej? – Trudno powiedzieć. Wiele aspektów jest do poprawy. Mamy nadzieję, że pomoże nam przerwa na reprezentację. Będzie więcej czasu na pracę, na trening i skupienie się nad tym, co nam nie wychodzi. Jestem pewien, że to, co robimy na treningach, w końcu przyniesie efekt – podkreśla Konrad Nowak.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]