W poniedziałek pojedynek trenerów ()

Trenerów Górnika Zabrze (Marcin Brosz) i Zagłębia Sosnowiec (Dariusz Dudek) łączy szczególna relacja. W poniedziałek ich zespoły zmierzą się ze sobą.
Poznali się w latach 90. – Gdy mój brat Jurek grał w Concordii Knurów, przychodziłem na jego mecze i przy okazji podziwiałem grę Marcina – mówi Dariusz Dudek, który później występował razem z Broszem w zespole z Knurowa. On był defensywnym pomocnikiem a szkoleniowiec Górnika rozgrywającym. – Chciałbym mieć w Zagłębiu takiego piłkarza jakim był Marcin. Świetny w pojedynkach jeden na jeden, dobrze wyszkolony technicznie. Mógł zrobić wielką karierę, ale przeszkodziły mu kontuzje – twierdzi Dudek.
Kiedy blisko dziesięć lat temu Brosz został trenerem Odry Wodzisław, nie zapomniał o przyjacielu, i mianował go asystentem. Obydwaj współpracowali również w Piaście Gliwice – doprowadzili klub do awansu do ekstraklasy oraz europejskich rozgrywek.
– To kolejny ładunek emocji. Dla mnie i Marcina. Przyjaźnimy się. Znamy się od zawsze – zaznaczył na konferencji Dariusz Dudek. – To przy Marcinie w Odrze Wodzisław stawiałem swoje pierwsze trenerskie kroki. Sporo się od niego nauczyłem. Zjechaliśmy razem kawał świata. Także na wspólnych stażach w Liverpoolu, czy Madrycie. Dziękuję mu za naukę, a w poniedziałek przekonamy się, ile była warta – uśmiechał się szkoleniowiec Zagłębia.
– Darek to mój dobry przyjaciel – mówi Marcin Brosz. – Ale w poniedziałek nie będzie żadnych sentymentów – dodaje. - Marcin to najlepszy trener w ekstraklasie. Prawie zawsze służy mi radą, ale przed poniedziałkowymi derbami nie dzwoniłem do niego, bo to byłoby nieetyczne. Wiadomo, że chcę pokonać mojego nauczyciela, bo mamy taką sytuację w tabeli, że potrzebujemy spokoju, a to mogą nam dać tylko trzy punkty – kończy Dudek.

źródło: Sport / Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]