Już dziś powrót Szymona Żurkowskiego? ()

Szymon Żurkowski wznowił treningi z drużyną i ma szansę na powrót do gry. Środkowy pomocnik Górnika doznał kontuzji w połowie sierpnia w spotkaniu z Lechią Gdańsk (0:2). Nie zagrał w trzech ostatnich kolejkach, ominęły go również mecze młodzieżówki w eliminacjach mistrzostw Europy. Istniała obawa, że będzie musiał przejść zabieg chirurgiczny, a wtedy byłby wyłączony z gry do końca roku. Na szczęście okazało się, że więzozrost w stawie skokowym nie jest uszkodzony, a tylko naruszony, więc operacja nie była konieczna. – Wiadomo, jak ważny to dla nas zawodnik. W czwartek rozpoczął zajęcia z zespołem, ale nie pracował jeszcze na sto procent. Co ważne, nie czuje bólu, fizycznie prezentuje się nieźle, jest mocno zaangażowany w trening. Stracił kilka tygodni, ale są szanse na to, że już w niedzielę zagra przeciwko Jagiellonii. Decyzję podejmiemy dzień przed spotkaniem – wyjaśnia trener Marcin Brosz.
– W końcu mogłem pokopać piłkę. Nie jestem jeszcze gotowy na grę w pełnym wymiarze czasu, ale już teraz mogę pomóc drużynie. Może chociaż znajdę się w osiemnastce, a przy dobrym układzie wejdę na boisko? – dodaje Żurkowski, który na tyle stęsknił się za meczami, że w środę pojechał nawet do pobliskich Katowic, aby zobaczyć pierwszoligowe starcie GKS Katowice z Odrą Opole (2:2).
Wiele wskazuje na to, że w wyjściowym składzie obok Szymona Matuszka zagra Maciej Ambrosiewicz. O miejsce w środku pola rywalizuje również Wiktor Biedrzycki, ale on także niedawno wrócił do zespołu po kontuzji. – Wiktor miał uraz stawu skokowego, ale czuje się dobrze – tłumaczy trener Brosz.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]