Kamil Zapolnik: Po przerwie para z nas zeszła ()

Kamil Zapolnik o meczu z Jagiellonią.
» Szybko zdobyty gol, kontrola nad meczem w I połowie i… „sprawa się rypła” po zmianie stron. Czemu?
Kamil Zapolnik: - Trudno mi wyjaśnić to, co się z nami stało po przerwie. W Sosnowcu pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu, teraz przydarzyło się nam to w drugiej. Musimy znaleźć sposób na to, by całe mecze grać na równym poziomie – tylko to nam da zwycięstwo. 45 minut dobrej gry do tego w ekstraklasie nie wystarcza – tym bardziej z takim rywalem, jak Jagiellonia.

» Poza golem Igora Angulo, tak naprawdę trudno doliczyć się zbyt wielu poważnych zagrożeń bramki rywala z waszej strony. Skąd ta niemoc ofensywna?
- Rzeczywiście, tych naszych sytuacji nie było wiele. Może powinniśmy zaatakować większą liczbą zawodników? Bo w przodzie czasami... po prostu nie ma komu podać. Ten brak okazji na pewno jest naszą bolączką, musimy nad tym popracować.

» Do tej pory zwłaszcza końcówki meczów przebiegały pod wasze dyktando. Tym razem brakło argumentów i mocy?
- Wydaje mi się, że sił nam nie zabrakło, ale coś w naszej grze siadło... Analiza pokaże, co. Natomiast na pewno Jagiellonia jest po prostu zespołem dobrym piłkarsko, nieprzypadkowo czołowym w ekstraklasie. Choć oczywiście gdybyśmy na drugą połowę wyszli równie mocno zmotywowani, jak na pierwszą, być może udałoby się coś ugrać. Niestety, jak powiedziałem, po przerwie para z nas zeszła.

» Białostoczanina z urodzenia porażka z krajanami boli?
- Boli, i to podwójnie. Raz – bo byliśmy nabuzowani, weszliśmy dobrze w ten mecz i bardzo chcieliśmy wygrać wreszcie u siebie, a się nie udało. A po drugie – rzeczywiście mecz był dla mnie szczególny. Co prawda z mojej grupy rocznikowej nie ma już dziś w Jagiellonii żadnego zawodnika, więc nawet nie było z kim pogadać o starych czasach, ale i tak fajnie byłoby wygrać... Nie udało się, strasznie żałuję...

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]