Hubert Kostka: Szkoda, że letnie okno transferowe było takie słabe ()

Po rewelacyjnym poprzednim sezonie, teraz piłkarze Górnika spisują się znacznie gorzej. Zabrzanie nie radzą sobie w tym sezonie. W niedzielę przegrali trzeci mecz w obecnych rozgrywkach, ulegając Jagiellonii 1:3. – Nie udało się utrzymać tempa gry z pierwszej połowy – narzekał trener Marcin Brosz. Wszystkie trzy gole dla rywali padły po przerwie. Jednym z atutów Górnika w ostatnich sezonach było dobre przygotowanie kondycyjne. – Sił nam nie zabrakło, ale coś w naszej grze ewidentnie siadło – przekonywał napastnik Kamil Zapolnik. – Obecnie eksperci lubią używać sformułowań typu wysoki czy niski pressing, a zapomina się o zmianie rytmu tempa. Górnik ma najmłodszą drużynę w lidze i mało doświadczeni zawodnicy czasami nie potrafią zwolnić, a przecież nie da się grać 90 minut w wysokim tempie – przekonuje legendarny bramkarz i trener zabrzan, Hubert Kostka.
Czasami problemem jest także brak koncentracji. Bramkarz Tomasz Loska zawalił w niedzielę drugiego gola, po uderzeniu Arvydasa Novikovasa piłka przeszła mu po rękawicach. Górnik stracił już w tym sezonie czternaście bramek, a strzelił tylko dziewięć. W dobrej formie jest Igor Angulo, który pięć razy trafił do siatki, ale pozostali gracze ofensywni zawodzą. – Drużyna ma zdziesiątkowane skrzydła, a właśnie dzięki akcjom rozgrywanym bokami boiska zdobywa się sporo bramek. Szkoda, że letnie okno transferowe było takie słabe. W pierwszej lidze są kolejni zawodnicy klasy Damiana Kądziora, ale na pewno takim piłkarzem nie jest Adam Ryczkowski. Niepotrzebnie go sprowadzano, bo na Górnym Śląsku mamy takich na pęczki – podkreśla Kostka.
Do formy nie potrafi także dojść Konrad Nowak. Piłkarz, który wiele czasu w karierze zmarnował na leczenie kontuzji, w niedzielę został zmieniony w przerwie, bo niecelnie podawał, źle się ustawiał. Trener Brosz sprawdza już na skrzydle nawet bocznego obrońcę Adama Wolniewicza. – W ostatnich spotkaniach Adam czuł się bardzo dobrze również w ofensywie. Jego dośrodkowanie w meczu z Zagłębiem spowodowała, że przywieźliśmy z Sosnowca punkt – tłumaczył szkoleniowiec. Przeciwko Jadze wyglądało to już jednak gorzej.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]