Fiorentina wciąż zainteresowana Szymonem Żurkowskim ()

Włoska Fiorentina dalej nie rezygnuje z pozyskania młodzieżowego reprezentanta Polski i pomocnika Górnika Szymona Żurkowskiego.
Klub z Seria A już ostatnio czynił starania o pozyskanie 21-letniego zawodnika. Nic z tego jednak nie wyszło, bo oferta finansowa „Violi” nie była satysfakcjonująca. Jak jednak spekulują media w Italii, klub z Florencji nie ma zamiaru odpuszczać i dalej ma na oku błyskotliwego piłkarza. 
Portal calciomercato.com zastanawia się czy młody pomocnik klubu z Zabrza będzie kolejna perłą w talii Corvino? 68-letni Pantaleo Corvino to jeden z najbardziej doświadczonych futbolowych działaczy w Italii. Pracował w wielu klubach, a od lat związany jest z Fiorentiną. To tam dał się poznać jako ktoś, kto potrafi znaleźć świetnych piłkarzy. Za jego kadencji trafiali tam tacy zawodnicy, jak Zdravko Kuzmanović, Stevan Jovetić, Pablo Daniel Osvaldo, Felipe Melo, Juan Manuel Vargas, Artur Boruc, Luca Toni, Alberto Gilardino czy Adrian Mutu.
„Fiorentina zawsze zwracała uwagę na talenty w Europie Wschodniej, a wśród nich jest też pomocnik Górnika Zabrze i młodzieżowej reprezentacji Polski Szymon Żurkowski. Jest pod szczególną obserwacją skautów klubu z Florencji” – pisze włoski portal.
Nie bez znaczenia jest też tutaj fakt, że menedżerem Szymona Żurkowskiego jest mający świetne kontakty we Włoszech Jarosław Kołakowski. Osiem lat temu, to nie kto inny jak on doprowadził do transferu Kamila Glika z Piasta, który spadł wtedy z ekstraklasy, do US Palermo. Na tej transakcji gliwiczanie zarobili rekordową sumę miliona euro.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]