W Górniku będą solidne wzmocnienia ()

Kilku doświadczonych zawodników ma wzmocnić w przerwie zimowej Górnika. – Rozmowy w tej sprawie trwają – przyznaje Bartosz Sarnowski, prezes klubu z Zabrza.
Górnika zimą ma wzmocnić kilku zawodników. Na pytanie „Sportu”, ilu i kto może trafić do Zabrza, prezes Sarnowski odpowiedział. – Chodzi o kilku bardziej doświadczonych piłkarzy; takich, od których nasza młodzież mogłaby się uczyć. Chodzi nam głównie o Polaków, ale obserwujemy też dwóch zawodników zagranicznych. Nie jest to jednak ani Hiszpan, bo tych mamy już w kadrze trzech, ani Serbowie – odpowiada.
A konkrety? – Na te na razie za wcześnie – uśmiecha się prezes Górnika, po czym dodaje. – Mamy wielu środkowych obrońców i środkowych napastników. Trzeba szukać piłkarzy na inne pozycje. Na pewno jednak nie zamierzamy robić rewolucji. Nie robiliśmy jej po awansie i nie mamy zamiaru robić jej teraz. Nad pewnymi ruchami transferowymi pracujemy, bo biznes piłkarski ma to do siebie, że trzeba reagować na wszystko co tydzień – zaznacza Sarnowski.
Prezesa Górnika zapytany został też o piłkarzy, którym już w czerwcu, a więc niewiele za ponad pół roku, kończą się kontrakty. W tej grupie są bracia Wolsztyńscy, Michał Koj, Konrad Nowak, Daniel Smuga czy dobrze grający ostatnio Daniel Liszka. – Rozmowy toczą się od dawna i jest ich kilkanaście. Dotyczą one nie tylko tych graczy, którym umowy kończą się w połowie przyszłego roku, ale też innych. Szczegółów – tego, na jakim etapie rozmów z poszczególnymi zawodnikami jesteśmy, z wielu względów nie będę ujawniał. Z niektórymi jest blisko porozumienia, z niektórymi nie – tłumaczy szef klubu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online