Górnik chce zatrzymać braci Wolsztyńskich ()

- Granie razem to dla nas najlepsza opcja, ale jesteśmy przygotowani także na inny wariant – mówi Łukasz Wolsztyński.
Na razie dla Rafała i Łukasza Wolsztyńskich ten sezon nie jest udany. Obaj wrócili do gry po długiej przerwie. Pierwszy w 2017 roku przeszedł rekonstrukcję więzadeł krzyżowych, Łukasz miał identyczny zabieg w tym roku. Po kilkumiesięcznej pauzie Rafał zaliczył w obecnym sezonie ekstraklasy tylko epizody, drugi z braci wystąpił w siedmiu spotkaniach, ale wciąż nie zdobył bramki. Ich umowy z Górnikiem Zabrze wygasają w czerwcu przyszłego roku. Klub przygotował dla obu nowe kontrakty. Przy Roosevelta mają nadzieję, że bliźniacy powrócą do formy, jaką prezentowali przed kontuzjami.
Także w szatni Wolsztyńscy spełniają bardzo ważne role. Razem z Tomaszem Loską dbają o dobrą atmosferę i są mocno zżyci z zabrzańskim klubem – od dziecka kibicują Górnikowi.
W grudniu działacze będą rozmawiać z ich menedżerem w sprawie przedłużenia umów. – Wiadomo, że najlepiej byłoby, abyśmy wciąż grali razem – mówi Łukasz Wolsztyński. Bracia od dziecka występują w tych samych klubach. Poza Górnikiem kopali piłkę w juniorach Concordii Knurów oraz na wypożyczeniach w Limanovii i Legionovii. – Obaj jesteśmy ofensywnymi graczami, rywalizujemy między sobą o miejsce w wyjściowym składzie i czasami blokujemy się nawzajem. Mamy już prawie 24 lata i jesteśmy gotowi na przecięcie pępowiny. Może się okazać, że po prostu lepiej będzie dla naszego rozwoju, abyśmy wybrali inną drogę i występowali w różnych klubach – zaznacza Łukasz.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online