Trudna walka Górnika o utrzymanie ()

Jedna z legend Górnika przestrzega. – Teraz każdy mecz będzie trudny. Patrząc na to co się dzieje wydaje się, że do końca trzeba będzie walczyć o utrzymanie w lidze – przestrzega Hubert Kostka.
Po ostatnich wysokich wygranych z Wisłą Płock w ekstraklasie 4:0 i z Rozwojem Katowice w Pucharze Polski 4:1, wydawało się, że zabrzanie weszli na zwycięską ścieżkę i szybko zaczną odrabiać straty. Tak się jednak nie stało. Z ligowym beniaminkiem z Legnicy zabrzanie zaliczyli łomot. Legniczanie załatwili sprawę w godzinę. Tym bardziej dla wszystkich było to przykre, że wydarzyło się w mecz z okazji Barbórki, a także w przededniu jubileuszu 70-lecia założenia Górnika.
– Z Miedzą przegrane zostało bardzo ważne spotkanie. Szkoda, że nastąpiło to w tym momencie, bo wydawało się, że po wygranej w Płocku i potem z Rozwojem w Pucharze Polski drużyna się obudziła. Szczególnie ta efektowna wygrana z Wisłą miała swoją wymowę. Niestety, teraz na sympatyków Górnika i ludzi którzy mu kibicują, jak choćby mnie, wylany został kubeł zimnej wody. Trzeba powiedzieć, że w tym niedzielnym spotkaniu Miedź była zespołem lepszym. Nie było tutaj przypadku, że wygrali. Prezentowali się lepiej od Górnika – mówi Hubert Kostka.
Wielką legendę Górnika pytamy czy w tym obecnym zespole z Zabrza są jakieś rezerwy? Czy były świetny bramkarz i równie wybitny szkoleniowiec widzi możliwości na poprawę sytuacji?
– Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na grę obronną. I nie mówię tutaj tylko o formacji defensywnej, o jakiś personaliach, ale o grze obronnej całego zespołu. Górnik traci za dużo bramek. To niestety trwa od dłuższego czasu i przekłada się na wyniki i pozycję w tabeli. Tych błędów jest stanowczo za dużo, ale jestem za daleko od wszystkiego, żeby coś więcej powiedzieć czy coś doradzać – podkreśla pan Hubert i dodaje.
– Mecz w Płocku przed tygodniem pokazał jednak, że w tym zespole drzemie potencjał, są możliwości. Oby teraz szybko wyeliminowano te błędy, które są popełnianie – zaznacza.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online