Igor Angulo: Punkty ważniejsze niż bramki ()

Górnik na przedostatnim miejscu w tabeli ekstraklasy, a Igor Angulo z 12 bramkami na koncie otwiera tabelę najskuteczniejszych.
Po przegranym 1:3 meczu z Miedzią był jednak mocno niepocieszony. – Zapłaciliśmy za to co się stało kilka dni wcześniej, kiedy przyszło nam grać dogrywkę z Rozwojem w Pucharze Polski. Widać było, szczególnie po tym co działo się w drugiej połowie, że zespół był zmęczony. Rywal to wykorzystał, no i skończyło się tak, a nie inaczej. Nic nie byliśmy w stanie zrobić. Teraz już trzeba się skupić na kolejnym ligowym spotkaniu – podkreśla.
Pytany o niedzielnego przeciwnika Angulo odpowiada. – Grali swój mecz i dobrze im to wychodziło. Na pewno odnieśli u nas ważną wygraną. Najgorsze w tym meczu co się przydarzyło, to pierwsza bramka dla przeciwnika. Ustawiła spotkanie. Potem ciężko było coś zrobić i „wrócić” do gry – podkreśla.
W tym sezonie na swoim koncie Angulo ma już 15 goli w 25 wszystkich rozegranych spotkaniach. – To moje zadanie. Być tam gdzie piłka w polu karnym i poprzez zdobywane bramki pomagać drużynie. Z Miedzią trafiłem do siatki, ale było to za mało, żeby zdobyć jakiś punkt – smucił się po niedzielnym meczu Hiszpan.
Teraz przed „górnikami” kolejny ważny sprawdzian u siebie z Arką. To będzie szczególne spotkanie. Odbędzie się przecież w trakcie obchodów jubileuszu 70-lecia powstania klubu 14-krotnego mistrza Polski. Na ten mecz z całej Europy zjeżdżają się byłe wielkie gwiazdy zabrzańskiej jedenastki. Będzie najlepszy polski piłkarz w historii Włodzimierz Lubański, Jerzy Gorgoń, Ryszard Komornicki, Waldemar Matysik czy Andrzej Pałasz.
Czy dla zawodników Górnika może to być jakaś ekstra motywacja przed sobotnim starciem? – Tak myślę. Gramy dla naszych kibiców i wszystkich tych, którzy tak nas wspierają. Mam nadzieję, że w sobotę stadion będzie wypełniony i wszyscy będziemy mogli świętować razem naszą wygraną – podkreśla Angulo.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online