Wkrótce pierwszy transfer Górnika ()

- Spotykałem się z graczami, których potrzebujemy zimą, także w przyszłości – twierdzi Płatek, który od grudnia zajmuje się transferami w Górniku Zabrze, ale nadal także jest zatrudniony w Borussii Dortmund jako skaut. W przeszłości dał się już poznać jako spec od transferów.
– Gdy osiem lat temu pracowałem w Górniku przez pięć miesięcy, do Zabrza trafili Nakoulma, Olkowski, Milik czy Jeż. W Piaście tworzyłem drużynę, która później zdobyła wicemistrzostwo. Sprowadziliśmy wtedy trzynastu piłkarzy, m.in. Nešpora, Vacka, Živca, Sedlara... Najbardziej zadowolony jestem jednak z transferów w Borussii. Nie mogę zdradzić nazwisk piłkarzy, bo w BVB jest to ściśle tajne – przyznaje. – Obecnie w Górniku potrzebujemy piłkarzy doświadczonych, ukształtowanych, zdeterminowanych, którzy mają umiejętności i pomogą w rozwoju młodzieży. Głównie rozmawiamy z Polakami – dodaje, ale nie chce zdradzić nazwisk kandydatów do gry. Nieoficjalnie mówi się, że na obszernej liście są m.in. Arkadiusz Malarz, Ariel Borysiuk, Maciej Gajos i Tomasz Jodłowiec.
Pierwszy transfer Górnik ma ogłosić w przyszłym tygodniu. Pojawiły się także informacje o możliwym przyjściu młodych graczy Borussii. – W tym oknie transferowym nie przewidujemy sprowadzania młodzieży z Dortmundu, ale sytuacja jest dynamiczna – podkreśla. Podobnie jak w przypadku sprzedaży Szymona Żurkowskiego, który może trafić do Juventusu lub Fiorentiny. – Wiele klubów interesuje się Szymonem, mamy też konkretne oferty wykupu. Jest kilka opcji, również taka, że kolejną rundę spędzi w Zabrzu – zaznacza Płatek.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online