Mateusz Grzybek na celowniku Górnika ()

Nowym piłkarzem Górnika ma zostać Mateusz Grzybek, utalentowany prawy obrońca GKS-u Tychy. 22-letni Grzybek przez całą karierę związany jest z Tychami. Urodził się w tym mieście, a od 17. roku życia gra w pierwszej drużynie GKS. W wieku 18 lat został nawet kapitanem tyskiego zespołu. Górnik chciał go pozyskać już w 2015 roku. Zabrzanie przedstawili nawet ofertę wykupu, ale kluby nie doszły do porozumienia. 
Grzybek ma za sobą udaną rundę, a jego kontrakt z pierwszoligowcem kończy się w czerwcu tego roku. Zabrzanie chcą go ponownie wykupić. W sierpniu 2018 roku zabrzanie pozyskali innego gracza tyszan, napastnika Kamila Zapolnika – nieoficjalnie mówi się, że zapłacili za niego 200 tysięcy złotych. Wtedy trener GKS Ryszard Tarasiewicz przekonywał, że nie chciał zatrzymywać Zapolnika na siłę, bo z niewolnika nie ma pracownika. W Zabrzu mają nadzieję, że teraz będzie podobnie. Mniej optymistyczny scenariusz zakłada pozyskanie piłkarza latem, kiedy wygaśnie mu umowa.
– Jesienią Grzybek był jednym z najlepszych prawych obrońców pierwszej ligi. Jak na swój wiek ma już spore doświadczenie i pora dla niego na granie w ekstraklasie – przekonuje Janusz Kudyba, były piłkarz i trener, ekspert Polsatu Sport, który widział na żywo sporo spotkań tyskiej drużyny. – Ma on naturalny ciąg na bramkę, dobrą kondycję, w defensywie czasami popełnia błędy, ale powinien poradzić sobie w wyższej klasie rozgrywkowej. Ostatnie lata pokazały, że wyróżniający się pierwszoligowcy potrafią przebić się w ekstraklasie. Podobnie powinno być z Grzybkiem – dodaje.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online