Mateusz Grzybek za Rafała Wolsztyńskiego? ()

W Zabrzu nie ustają w wysiłkach, żeby pozyskać prawego obrońcę GKS Tychy Mateusza Grzybka. W zamian oferują Rafała Wolsztyńskiego.
Jesienią „górnicy” mieli olbrzymie problemy z obsadą prawej obrony. Na tej pozycji grało kilku zawodników, Kacper Michalski, Przemysław Wiśniewski, Maciej Ambrosiewicz i Adam Wolniewicz. Ciągłe roszady nie pomagały. Prawa strona defensywy należała do najsłabszych w zabrzańskiej jedenastce. 
Nic dziwnego, że Górnik stara się o wzmocnienie siły obronnej na tej pozycji. Klub z Zabrza chętnie widziałby u siebie dobrze spisującego w pierwszoligowym GKS Tychy Mateusza Grzybka. 22-latek w tyskiej jedenastce debiutował jesienią 2013 roku. Gra tam regularnie i na tyle dobrze, że walczący o utrzymanie się w ekstraklasie zespół, chętnie widziałby go w swoim składzie. Nie będzie o to jednak łatwo, bo piłkarz dalej ma ważny kontrakt z klubem. Rozmowy jednak trwają.
Górnik oferuje w zamian Rafała Wolsztyńskiego, który nie poleciał z resztą drużyny na zimowy obóz do cypryjskiej miejscowości Protaras. 24-latek jesienią wystąpił w zaledwie sześciu ekstraklasowych spotkaniach. Ani razu nie wybiegł na boisko w wyjściowym zestawieniu, grając ledwie 146 minut. Jesienią grał i strzelał w trzecioligowych rezerwach, gdzie w 10 spotkaniach zdobył 6 bramek. Wiosną raczej nie zobaczymy go w Zabrzu. Teraz miałby grać w Tychach. Pytanie tylko, czy GKS zdecyduje się na taką transakcję zamienną? Grzybkowi w Zabrzu byłoby o tyle łatwiej, że w poprzednim okienku transferowym trafił tam Kamil Zapolnik, który szybko stał się podstawowym zawodnikiem górniczej jedenastki.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]