Mateusz Matras: Cieszę się, że pojawiła się oferta z Górnika ()

Nowy piłkarz Górnika, Mateusz Matras po odejściu z Piasta Gliwice występował przez trzy sezony w Pogoni Szczecin, żeby przenieść się potem do innego klubu z Pomorza – Lechii. Ani jednak tam, ani ostatnio w Zagłębiu Lubin, gdzie spędził cały 2018 rok, nie szło mu za dobrze. W gdańskiej jedenastce i w ekipie „miedziowych” zaliczył raptem 19 ekstraklasowych gier, ze 175, które ma na koncie. 
Nic dziwnego, że zawodnikowi mocno zależało na zmianie klubu i to już tej zimy. – Potrzebowałem tej zmiany. Jestem już w takim wieku, że nie zadowala mnie samo bycie w klubie, ale przede wszystkim chcę grać. To dla mnie najważniejsze. Cieszę się, że pojawiła się oferta z Górnika i jestem teraz w tym klubie – zaznacza.
Zimą doświadczony piłkarz miał też propozycje z innych drużyn. Jednym z klubów zainteresowanych jego ściągnięciem był pierwszoligowy GKS Katowice. – Faktycznie miałem kilka opcji, ale najciekawsza była propozycja z Górnika. Dobrze, że wszystko tak się potoczyło, że jestem w Zabrzu. To dla mnie najlepsze rozwiązanie – nie ma wątpliwości.
Sytuacja Górnika po pierwszej części rozgrywek nie jest łatwa. Zespół prowadzony przez Marcina Brosza zajmuje przecież przedostatnią lokatę w ligowej tabeli, z ledwie 17 punktami na koncie. – Jak to wszystko będzie wyglądało wiosną? Ciężko teraz coś powiedzieć. Teraz najważniejsze, to mocno popracować, tak, żeby dobrze wejść w sezon. Będzie lepsza gra, to będą też lepsze wyniki – podkreśla nowy piłkarz Górnika. – W piątek wracamy do domu. Kilka dni na miejscu i ponowny wyjazd we wtorek na Cypr. Na pewno to wszystko pomoże w jak najlepszym przygotowaniu się do rozgrywek – podkreśla Matras.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]