Odzyskali pewność siebie ()

Dobre nastroje w Zabrzu na zakończeniu sezonu zasadniczego. Dzięki wygranej ze Śląskiem „górnicy” wskoczyli na 12 miejsce w ligowej tabeli. – Ta wygrana była nam bardzo potrzebna – zaznacza Igor Angulo.
W ostatnim czasie Górnik nie notował dobrej passy. Jeśli jeszcze na wyjazdach drużyna prowadzona przez Marcina Brosza notowała dobre wyniki, to fatalnie było u siebie, gdzie przyszły trzy kolejne porażki w derbach z Piastem, Cracovią i niedawno z mistrzem Polski Legią. 
Wygrana we Wrocławiu wszystkim znacznie poprawiła nastroje. – Zwycięstwo ze Śląskiem jest super ważne, bo tabela z dołu jest niesamowicie spłaszczona. Ważniejszy w tym wszystkim jest jednak aspekt psychologiczny. Po rozegraniu świetnego meczu z Legią i niestety porażce, we Wrocławiu odzyskaliśmy pewność siebie – tłumaczy Angulo.
Najskuteczniejszy napastnik Górnika i całej ekstraklasy dodaje przy tym. – Mówię o pewności siebie, bo uważam, że w tych dodatkowych siedmiu grach na koniec sezonu, to będzie decydujący czynnik. Jeśli chodzi o umiejętności czysto piłkarskie, to mamy ich wystarczająco, żeby grać w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale to, w jakiej dyspozycji jesteś psychicznie gra równie istotną rolę, szczególnie w momencie, kiedy jest duże ciśnienie i presja – zaznacza najbardziej doświadczony zawodnik w kadrze zabrzan.
Bez goli Angulo, zdobył 50 procent wszystkich ligowych bramek Górnika w tym sezonie, nie byłoby, na razie, bezpiecznego miejsca po 30 kolejkach. W wygranym 1:0 meczu ze Śląskiem bohaterem okazał się jednak nie 35-letni super-snajper, a jego rodak Jesus Jimenez. To on w końcówce spotkania przeprowadził akcję, która zakończyła się efektowną bramką i dała bezcenne trzy punkty.
Jimenez nie tylko trafia do siatki, ale też świetnie podaje. Na swoim koncie ma aż 8 asyst i pod tym względem, podobnie jak Angulo, jeśli chodzi o skuteczność, jest najlepszy w ekstraklasie, a przecież na początku sezonu wcale nie szło mu rewelacyjnie...
– Jimenez to zawodnik, który potrafi grać tak, żeby pomóc drużynie. Potrzebował jednak czasu, żeby zaadaptować się do innego stylu gry, kraju, języka, miejsca. To nie jest łatwe! Jednak krok po kroku był lepszy, robił postępy ze spotkania na spotkanie. Cieszymy się, że tak dobrze mu idzie. Tutaj ważnym aspektem było też to, że mógł liczyć na zaufanie szkoleniowca. To super ważne dla piłkarza – podkreśla Angulo.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]