Walerian Gwilia: Najważniejsze są punkty ()

- To ważne punkty, ale to dopiero początek batalii o pozostanie w lidze. Nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte – mówi Walerian Gwilia, pomocnik Górnika Zabrze.
» Jak skomentuje pan waszą wygraną z Arką?
Walerian Gwilia: – Najważniejsze było zdobycie trzech punktów. Nie liczył się styl, ani nic innego. Zwycięstwo było w tym spotkaniu najistotniejsze, patrząc na ligową tabelę, tak, że udało się to osiągnąć, więc możemy być zadowoleni. 

» Dołożył pan swoją cegiełkę do tego, że Górnik wygrał, świetnie dośrodkowując z rzutu rożnego na głowę Kamila Zapolnika...
– Mamy taki wariant rozegrania rzutu rożnego przećwiczony na treningach. Teraz udało się to zastosować w meczu i możemy mieć powód do satysfakcji.

» Jak to się stało, że zauważył pan, że Zapolnik jest kompletnie nie obstawiony przez obrońców rywala?
– Jak mówię, to coś, co ćwiczymy, pracujemy nad tym na co dzień. Wiedziałem, że będzie wolny, wiedziałem w którym miejscu będzie i cieszę się, że udało mu się trafić do siatki.

» Myśli pan, że dla Górnika to może być taka przełomowa wygrana w walce o utrzymanie?
– Na pewno są to ważne punkty, ale to dopiero początek batalii o pozostanie w lidze. Nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte. Trzeba dalej walczyć i zdobywać punkty. Trzeba się koncentrować na najbliższym nadchodzącym spotkaniu. Tutaj o jakimś spokoju nie może być mowy. Teraz już trzeba myśleć o czekającym nas meczu we Wrocławiu i o tym, żeby i tam punktować.

» Na wygraną u siebie czekaliście długo, bo od lutego...
– Tak, dlatego tym bardziej zależało nam na zwycięstwie. Chcieliśmy wygrać dla naszych fanów. Może z Arką nie zagraliśmy tak dobrze, jak we wcześniejszych spotkaniach z Piastem, Cracovią czy Legią, tyle, że wtedy przegraliśmy, a teraz możemy się cieszyć z wygranej i to jest najważniejsze. W tych wcześniejszych meczach mieliśmy wiele okazji, ale nie potrafiliśmy trafić do siatki, taki jest futbol. Teraz z Arką było inaczej.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]