Miedź Legnica - Górnik Zabrze 0:1 (0:0) ()

W meczu 35. kolejki Lotto Ekstraklasy Górnik Zabrze wygrał na wyjeździe z Miedzią Legnica 1:0 (0:0) i tym samym zapewnił sobie utrzymanie na kolejny sezon. Bramka: Paweł Bochniewicz (69.).
Żółte kartki: Santana - Zapolnik, Jiménez, Bochniewicz. Czerwone kartki: Kornel Osyra (89. minuta, Miedź, za uderzenie przeciwnika) - Jesús Jiménez (90. minuta, Górnik, za drugą żółtą). Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 5482.

Miedź: 35. Sosłan Dżanajew - 23. Paweł Zieliński, 28. Kornel Osyra, 26. Božo Musa, 17. Artur Pikk - 11. Juan Cámara (66, 21. Henrik Ojamaa), 6. Rafał Augustyniak (76, 27. Patryk Makuch), 22. Borja Fernández (88, 7. Łukasz Garguła), 14. Omar Santana, 33. Joan Román - 10. Petteri Forsell.

Górnik: 84. Martin Chudý - 3. Boris Sekulić, 2. Przemysław Wiśniewski, 15. Dani Suárez, 5. Paweł Bochniewicz - 19. Kamil Zapolnik (73, 22. Szymon Matuszek), 23. Mateusz Matras, 8. Walerian Gwilia (81, 4. Adam Örn Arnarson), 7. Szymon Żurkowski, 9. Jesús Jiménez - 17. Igor Angulo (90, 28. Maciej Ambrosiewicz).