Forum
 

Ważą się losy Pawła Bochniewicza ()

Ważne dni i tygodnie dla Pawła Bochniewicza. Wysoki obrońca myśli już o młodzieżowym Euro. W czerwcu i lipcu zdecyduje się też jego przyszłość.
Piłkarz młodzieżowej reprezentacji Polski, od 1,5 roku z powodzeniem występuje w Górniku. W tym czasie zagrał w 48 ligowych spotkaniach, w których zdobył dwa gole. Jak ważny jest, czy był to zawodnik dla zabrzańskiej jedenastki, pokazała końcówka zakończonego niedawno sezonu. 23-letni zawodnik został przesunięty przez trenera Marcina Brosza ze środka na lewą obronę i okazało się, że na tej pozycji gra jak się patrzy! Był bohaterem meczu z Miedzią w Legnicy, który dał Górnikowi wygraną 1:0, a w konsekwencji, na dwie kolejki przed końcem, utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. To przecież nie kto inny, jak Bochniewicz trafił do siatki przeciwnika, rozstrzygając losy rywalizacji, a pośrednio przyczyniając się do spadku beniaminka z najwyższej klasie rozgrywkowej.
Teraz zawodnik odpoczywa u siebie w domu w Dębicy i zastanawia się nad swoją przyszłością. Ma na ten temat rozmawiać, z odpowiadającym za transfery w Zabrzu Arturem Płatkiem. – Nie chcę teraz rozwodzić się nad tym, co będzie, bo koncentruję się na czekających nas Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. To jest teraz najważniejsze – mówi krótko. (...)
- Ja jadę tam z chłodną głową. Na pewno fajnie byłoby zrobić niespodziankę i wynik, ale jak będzie, to zobaczymy – mówi Bochniewicz. Na Euro nie ma już słabeuszy, a naszym „Orłom” w grupie przyjdzie się zmierzyć z Belgią, 16 czerwca, Włochami, 19 czerwca i z Hiszpanią trzy dni później. Awans do czołowej czwórki, dającej przepustkę do igrzysk, wywalczą tylko zwycięzcy trzech grup i jedna drużyna z drugich miejsc z najlepszym bilansem. (...)
Wracając do jego przyszłości Bochniewicza. Latem zeszłego roku zawodnik został do końca sezonu wypożyczony, ponownie, z włoskiego Udinese, którego jest graczem, do Górnika. Zabrzanie mają opcję pierwokupu gracza. O tym też pewnie dyrektor Płatek będzie rozmawiał z zawodnikiem i jego menedżerem. Nie będzie jednak łatwo o zatrzymanie takiego zawodnika jak Bochniewicz. Swoją cenę może jeszcze podbić występami na młodzieżowym Euro. Już w trakcie rozgrywek mówiło się o zainteresowaniu jego osobą klubów z angielskiej Championship czy innych, bogatszych od Górnika klubów w kraju.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online