Marcin Brosz przedłuży umowę o dwa lata ()

Marcin Brosz będzie nadal trenował piłkarzy Górnika Zabrze. – Uzgodniliśmy już warunki przedłużenia kontraktu o dwa lata – powiedział prezes klubu Bartosz Sarnowski.
– Musieliśmy się spotkać, porozmawiać, podsumować cały sezon. Rozmowy nie trwały długo, dogadaliśmy się szybko, bo obie strony tego chciały – dodał prezes. Umowa zostanie podpisana po powrocie szkoleniowca z urlopu. Dotychczasowy kontrakt trenera wygasa z końcem miesiąca. Zabrzanie wznowią treningi 17 czerwca. 
Nieoficjalnie mówiło się, że trener uzależnia pozostanie przy Roosevelta od dwóch podstawowych warunków: możliwości stworzenia silnej drużyny oraz rozbudowy infrastruktury. - Szkoleniowiec nie stawiał warunków, to była partnerska rozmowa o przyszłości klubu. Wszyscy chcemy, aby Górnik stale się rozwijał. Nie były to trudne rozmowy, bo pracujemy ze sobą już trzy lata - przekonuje Sarnowski.
Przy stadionie ma powstać boisko z podgrzewaną murawą i oświetleniem. Miasto złożyło w tej sprawie wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wcześniej mówiono, że klub przeznaczy na budowę tego boiska pieniądze uzyskane z Pro Junior System. W trzech ostatnich sezonach Górnik zarobił w PJS 3 miliony złotych. - Te środki nie zostały przejedzone, tylko przeznaczono je na funkcjonowanie klubu - tłumaczy prezes.

źródło: PAP / Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]