Górnik rozmawia z polskimi i zagranicznymi zawodnikami ()

Transferami w Górniku zajmuje się, podobnie jak zimą, Artur Płatek, który również zostaje w Górniku. Płatek szuka nowych piłkarzy, między innymi na rozgrywanych w Polsce mistrzostwach świata U-20. Obserwuje też zawodników z Ameryki Południowej. – Działamy, ale nie spieszymy się, bo co nagle, to po diable. Jedna z drużyn ekstraklasy przekonała się, że hurtowe i szybkie zakupy nie są dobre – mówi prezes Bartosz Sarnowski, wspominając o Zagłębiu Sosnowiec. Zimą beniaminek szybko skompletował kadrę, ale mimo to spadł z ekstraklasy. W Zabrzu mają nadzieję, że kolejny sezon spędzi przy Roosevelta rozgrywający Walerian Gwilia, który był wypożyczony ze szwajcarskiego FC Luzern. – Vako już dawno dostał naszą ofertę, sprawa ma się wyjaśnić po meczach kadry narodowej, bo Gwilia otrzymał powołanie do reprezentacji Gruzji. Ma propozycje z innych klubów polskich i zagranicznych. Nastawiamy się na kontrakt definitywny – zaznacza szef Górnika.
– Staramy się zakontraktować zawodników na miarę możliwości klubu, ale też tak, żeby w lidze zespół walczył o górna ósemkę. Dalej chcemy stawiać na młodych zawodników, od takiej polityki nie ma odwrotu. Będziemy ich pozyskiwali czy to do pierwszej drużyny, ale też do rezerw czy drużyn młodzieżowych. Ostatni przykład Wiśniewskiego pokazuje, że do dobra droga – tłumaczy prezes Sarnowski.
Nie wiadomo też czy zostanie inny z czołowych wiosną graczy Boris Sekulić. Kontrakt Serba ze słowackim paszportem uległ wprawdzie przedłużeniu, ale w umowie ma kwotę odstępnego, która umożliwia mu odejście.
– Co do transferów, to rozmawiamy i z polskimi i zagranicznymi zawodnikami. O szczegółach nie chcę jednak mówić – tłumaczy Bartosz Sarnowski.

źródło: Przegląd Sportowy / SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]