Marcin Brosz wciąż nie podpisał umowy z Górnikiem ()

Górnik Zabrze wyjechał dzis na obóz do Wodzisławia. Marcin Brosz jedzie z zespołem na zgrupowanie, ale nadal nie ma nowego kontraktu.
Umowa szkoleniowca wygasa równo za dwa tygodnie. Na początku miesiąca prezes Bartosz Sarnowski przekonywał, że szkoleniowiec pozostanie na Roosevelta. - Uzgodniliśmy z trenerem warunki dwuletniego kontraktu – mówił wtedy szef Górnika. Po powrocie z urlopu trener miał ją podpisać. Chociaż Brosz już dawno wrócił z wakacji, nie parafował umowy. Dlaczego? - Umówiliśmy się z prezesem na pewne kwestie, liczyłem, że będą dograne do piętnastego czerwca, ale tak się nie stało. Nie podam dokładnego terminu, kiedy podpiszę umowę. Mam nadzieję, że jak najszybciej. Jakie są to kwestie? To sprawy wewnętrzne klubu – mówi „Przeglądowi”.
Trener chce, aby poprawiła się infrastruktura sportowa. W Zabrzu wciąż nie ma boiska treningowego z podgrzewaną murawą i oświetleniem. Mówiono, że zostanie wybudowane za pieniądze z Pro Junior System. W trzech ostatnich latach klub zarobił w PJS aż trzy miliony złotych, ale mimo to budowa takiego boiska nie rozpoczęła się. W Zabrzu czekają na informację z Ministerstwa Sportu, dotyczącą dofinansowania projektu. Brosz oczekuje również konkretnej wizji rozwoju klubu na najbliższe lata, chce wiedzieć, w jakim kierunku Górnik będzie podążał; jak ma wyglądać współpraca pomiędzy pierwszym zespołem, a drużynami juniorskimi; w jaki sposób zabrzanie mogą udoskonalić pracę z młodzieżą itp. Prezes Sarnowski był przekonany, że szkoleniowiec zostanie na kolejne dwa lata w Zabrzu. To jednak nie jest wcale przesądzone. - Rozmawiamy i trzeba po prostu wyjaśnić pewne kwestie – przyznaje Brosz. Podobnie wygląda sprawa z Arturem Płatkiem, doradcą zarządu, który zajmuje się w Zabrzu transferami. On też ma kontrakt do 30 czerwca i pracę w Górniku łączy z funkcją skauta w Borussii Dortmund. Czy nadal będzie pracował na dwa fronty? - To się dopiero rozstrzygnie – przyznaje.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online