Forum
 

Cudzoziemski Górnik ()

Rok temu zabrzanie wystawiali drużynę złożoną z krajowych graczy, w nowym sezonie w zespole dominują obcokrajowcy.
W drugiej połowie lipca 2018 roku Ślązacy podejmowali Koronę Kielce. Trener gości Gino Lettieri był zaskoczony, kiedy zobaczył wyjściową jedenastkę rywala, w której byli sami Polacy, a średnia wieku wynosiła zaledwie 20,3 roku. Ambitnie walcząca młodzież zremisowała 1:1. 
Minął rok i na inaugurację nowych rozgrywek przeciwko Wiśle Płock (1:1) w podstawowym składzie Górnika było pięciu krajowych graczy, w starciu z Zagłębiem Lubin (1:0) czterech, a w ostatniej kolejce w meczu z Wisłą Kraków zaledwie trzech. Szansę otrzymał m.in. argentyński pomocnik Juan Bauza, który niedawno został wypożyczony. To pierwszy piłkarz w historii klubu z tego kraju, który zagrał w ekstraklasie.
Zmian narodowościowych można się było przy Roosevelta spodziewać. Latem sprowadzono czterech cudzoziemców, a dyrektor Artur Płatek wypowiedział znamienne słowa. – Dla mnie to bez znaczenia, czy wzmocnieniem będzie Polak, Japończyk, Chińczyk albo chłopak z Afryki. Chcę tylko jakości i mentalności, która pasuje do Górnika – zaznaczał. – Nie podoba mi się ten nowy trend. Myślałem, że w meczu z Wisłą Kraków będą lecieć iskry, a wielu z tych obcokrajowców jest bardzo przeciętnych lub słabych. Marcin Brosz to świetny trener i mam nadzieję, że będzie, podobnie jak w przeszłości, częściej stawiał na polską młodzież, bo w kadrze ma mnóstwo zdolnych chłopaków. Lepiej, żeby grali oni niż najemnicy – zaznacza Andrzej Iwan, który w latach 80. wygrywał ligę z Górnikiem. – Też wolałbym, aby przy Roosevelta występowało jak najwięcej piłkarzy urodzonych nad Wisłą, ale w poprzednim sezonie kilku z nich zawiodło, a skoro Juan Bauza, Alasana Manneh czy Filip Bainović są lepsi na treningach od Polaków, nie dziwię się, że trener na nich stawia – dodaje Władysław Jan Żmuda, były szkoleniowiec zabrzan.

źródło: Przegląd Sportowy



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online