Martin Chudy: Największa rywalizacja ()

W Zabrzu znów szykują się do spotkania z liderem. W dobrym występie w Szczecinie ma pomóc gra bramkarza.
Na żadnej pozycji w Górniku nie ma takiej rywalizacji, jak między słupkami. O miejsce z numerem 1 rywalizuje trójka dobrych ligowych bramkarzy, jakimi bez wątpienia są Martin Chudy, Tomasz Loska i pozyskany latem Dawid Kudła. 

Na razie rywalizację wygrywa Chudy. Jest numerem 1 od początku roku, kiedy trafił do górniczej jedenastki z zespołu mistrza Słowacji w 2018 r., Spartaka Trnava. Za południową granicą należał zresztą do najlepszych na swojej pozycji. Jak dziś patrzy na rywalizację z Loską, który wcześniej grał między słupkami, pomagając w wywalczeniu awansu, a potem w zdobyciu 4. miejsca, które, po prawie ćwierć wieku dało możliwość gry w europejskich pucharach, i z doświadczonym w ekstraklasie Kudłą?

– Jest nas trzech bardzo dobrych bramkarzy. Jak jest rywalizacja, to dla golkipera bardzo dobra rzecz. Za plecami człowiek czuje ciśnienie, bo wie, że każdy z trenujących chce bronić i pokazać się z jak najlepszej strony. Ja to przyjmuję, tak powinno być, bo taka rywalizacja jest z korzyścią dla drużyny. Gdyby odpukać, mnie coś się stało, to od razu jest ktoś na moje miejsce. Jest drugi czy trzeci bramkarz, który spokojnie może wystąpić między słupkami. Tak, że jest to tylko z korzyścią dla zespołu. Nie jest to dla mnie jakiś psychiczny dyskomfort, co więcej, jak mówię, to pozytywna sytuacja. Na każdym treningu, na każdych zajęciach muszę się dodatkowo mobilizować – podkreśla Martin Chudy, który w naszej ekstraklasie ma na koncie 25 ligowych gier. W jedenastu z nich zachował czyste konto, w siedmiu wiosną i w czterech w bieżących rozgrywkach, z Zagłębiem Lubin, Rakowem, Koroną i w niedzielę ze Śląskiem.

30-letniego bramkarza pytamy, czy w swojej bogatej karierze – grał przecież w takich klubach, jak FC Nitra, FC Vlasim, Dukla Praga, FK Teplice czy Spartak Trnava – miał możliwość tak trudnej rywalizacji, jak teraz w Zabrzu?

– Krótko w Teplicach też była trójka bramkarzy. Potem jednak kolega doznał kontuzji i zostało nas dwóch. Było tam jednak tak, że miałem 27 lat, a byłem najmłodszy. Ta dwójka była bardziej doświadczona. Teraz, jak patrzę na swoją karierę, to muszę powiedzieć, że w Górniku jest największa rywalizacja i najtrudniej o to, żeby bronić. Z reguły było tak, że w kadrze była dwójka doświadczonych, rywalizujących ze sobą bramkarzy i jeden młody. Teraz jest inna sytuacja – mówi Chudy, który na razie wychodzi zwycięsko z konfrontacji z broniącym w poprzednim sezonie w Zagłębiu Sosnowiec Kudłą, czy Loską, który stracił miejsce w składzie w końcu poprzedniego roku.

W Zabrzu szykują się teraz do niedzielnego spotkania z Pogonią. „Portowcy” po 9 kolejkach otwierają ligową tabelę. Tak samo było jednak ze Śląskiem tydzień temu, który po meczu z „górnikami” stracił pozycję numer 1 właśnie na rzecz szczecinian. W Górniku chcą podobnego scenariusza.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online