Diafra Sakho nie zagra w Górniku ()

Diafra Sakho, były gracz West Ham United, miał podpisać umowę z Górnikiem. W niedzielę Senegalczyk trenował z drużyną, ale wieczorem wyjechał z Polski.
- Sakho jest już w Paryżu. Nie doszliśmy do porozumienia głównie z jednego powodu, bo piłkarz chciał grać u nas przez pół roku a my chcieliśmy podpisać z nim dłuższy kontrakt - tłumaczy Artur Płatek, doradca zarządu Górnika Zabrze. 
Nieoficjalnie mówiło się, że Senegalczyk jest w kiepskiej formie fizycznej. - Nie zdążyliśmy przeprowadzić badań medycznych, ale w niedzielę trenował z drużyną i widać było, że nie ma dużych problemów pod tym względem. Potrzebowałby około miesiąca, półtora, by dojść do dobrej formy. Dlatego nie interesowała nas krótka umowa do czerwca – mówi spec od transferów. - Nie jest jednak wykluczone, że w przyszłości temat transferu Sakho w Górniku powróci – dodaje Płatek.
Sześć lat temu o Sakho walczyło kilka renomowanych klubów. West Ham United wyłożył 4,5 miliona funtów i Senegalczyk przeprowadził się do Anglii. W sezonie 2014/15 w 23 meczach Premier League strzelił 10 goli. W kolejnych rozgrywkach zdobył dla Młotów 5 bramek. Później wiodło mu się gorzej, zmagał się też kontuzjami. Grał we francuskim Rennes oraz tureckim Bursaspor. Pod koniec 2019 roku francuskie Rennes rozwiązało z nim umowę, Sakho szuka klubu.

źródło: Przegląd Sportowy



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]