Prezes Górnika: Wszyscy chcą grać ()

Rozmowa z Dariuszem Czernikiem, prezesem Górnika Zabrze.
» Jak wygląda sytuacja w Górniku?
Dariusz Czernik: – Dostosowujemy się do tego, co zostało ustalone w 1 etapie działań zmierzających do powrotu na boiska. Piłkarze zaczęli czternastodniową kwarantannę. Wysłaliśmy też listę 50 osób do PZPN, które mają brać udział w meczach, jeżeli liga ponownie zacznie grać. Zresztą od pierwszego momentu monitorujemy wszystko, monitorujemy zdrowie zawodników. U nas poszło to do tego stopnia, że stan zdrowia sprawdzamy też u zawodników naszych rezerw. Niczego nie bagatelizujemy, a staramy się dbać o każdy detal.

» Jest pan optymistą jeżeli chodzi o powrót do treningów i gry?
– Tutaj trudno wróżyć z fusów. Cała Europa chce grać. Tak jak wszyscy chcą być młodzi piękni i bogaci, tak my wszyscy chcemy wrócić na ligowe boiska. Jak jednak będzie faktycznie, to trudno na dzisiaj wyrokować. Na pewno martwi nas jedna rzecz, chodzi o kibiców i o to, że po ewentualnym powrocie nie będą mogli nas dopingować na stadionach. To wielka strata tym bardziej, że może nie dotyczyć to okresu dwóch miesięcy, a dłuższej perspektywy czasowej. Dla klubu to olbrzymia strata.

» Jak zapatrujecie się na pomysł powrotu do grania?
– Tutaj jest wiele niewiadomych. Na pewno jest to bardzo skomplikowane. Przede wszystkim trzeba przestrzegać wszystkich procedur, żeby maksymalnie zadbać o zdrowie zawodników. Trudno jednak coś więcej mówić, skoro nie wiemy, jakie będą terminy łagodzenia kolejnych restrykcji. Nie zostało to przecież powiedziane. Podam przykład, co na przykład z wyjazdem na mecz? Czy ma się on odbyć w dniu meczu czy jednak wcześniej? A jeżeli wcześnie to co z miejscem zakwaterowania? Hotele są przecież pozamykane. Jeżeli zaś zostaną otwarte, to co zrobić w tej sytuacji? Wynająć cały hotel? Tutaj też pojawia się pytanie co do personelu takiego hotelu. Pytań i wątpliwości jest wiele.

» Jeśli macie grać w lipcu, to co z kontraktami graczy, których umowy kończą się 30 czerwca?
– Czekamy na jakieś wytyczne ze strony FIFA i UEFA. Wszyscy mamy nadzieję, że kluby nie zostaną z tą kwestią pozostawione same sobie.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]