Walka o Greków ()

Jak informują greckie media, klub z Zabrza podjął pierwsze starania w celu zatrzymania u siebie Stavrosa Vassilantonopoulosa i Giorgosa Giakoumakisa.
Obaj piłkarze pojawili się w Górniku za przysłowiowe pięć dwunasta, w ostatnim dniu zimowego okienka transferowego na początku marca. Przed przerwą w rozgrywkach i wybuchem pandemii koronawirusa, zdążyli jeszcze zadebiutować w PKO Ekstraklasie. 
Obaj piłkarze byli do Górnika wypożyczeni z AEK Ateny. Vassilantonopoulos na prawej obronie musiał tam rywalizować z reprezentantem kraju Michalisem Bakakisem. Równie trudno było o grę Giakoumakisowi. W tej sytuacji zbawieniem były dla nich przenosiny do Polski.
- Tutaj we wszystkim muszą dogadać się kluby. Ja byłem ostatnio na obozie, byłem poza Atenami i trudno mi powiedzieć, jak na teraz wygląda sytuacja. Na pewno jakieś rozmowy są prowadzone. Teraz zresztą w AEK żyją transferem bramkarza Vasilosa Barakasa za 6 milionów euro do Celticu - mówi nam Józef Wandzik, były świetny bramkarz Górnika, z którego poruczenia obaj piłkarze znaleźli się w górniczym klubie.
Grecka internetowa stacja radiowa sportfm.gr informuje, że obaj piłkarze są mile widziani w polskim klubie na kolejny sezon, a pomiędzy obu klubami rozpoczęły się pierwsze rozmowy. Trwają przymiarki do ściągnięcia Greków do Zabrza. W umowie jest ponoć klauzula, która za 500 tys. euro pozwala ściągnąć „Vasila” i Giakoumakisa do Górnika. „Polski klub chcę tę kwotę obniżyć nawet o 100 tysięcy euro. Przy tej transakcji AEK zaoszczędzi na kontraktach obu zawodników kwotę 250 tys. euro” - pisze sportfm.
- Czy gdyby obaj zostali w AEK, to by grali? Byłoby im o to ciężko. AEK ma ruszyć teraz na zakupy. Może na obóz przygotowawczy z drużyną pojadą, a co będzie potem, to już zdecyduje szkoleniowiec. Jeśliby w grę miałoby wchodzić kolejne wypożyczenie, to na pewno znowu będą myśleć o Górniku, gdzie odbudowali się piłkarsko i dobrze prezentowali. Z drugiej strony może dostaną oferty z innych klubów, trudno powiedzieć jak będzie – zastanawia się Wandzik.
Dwóch tak sprawdzonych i dobrze wkomponowanych w zespół graczy, jak Vassilantonopoulos i Giakoumakis, na pewno by się trenerowi Marcinowi Broszowi bardzo przydało. Teraz wszystko będzie zależało od rozmów na linii Zabrze – Ateny.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]