Powstanie nowe boisko treningowe ()

W Zabrzu w końcu będą mieli pełnowymiarowe boisko treningowe z podgrzewaną murawą i oświetleniem. Wszystkie dokumenty w tej sprawie zostały podpisane i zatwierdzone. Inwestycja kosztować będzie 4,5 mln zł. Połowę tej kwoty stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Sportu.
– Dzięki tej inwestycji możliwe będzie wzmocnienie planu treningowego pierwszego zespołu Górnika. Cieszy, że pozyskaliśmy dodatkowe środki na realizację tego projektu. Reszta kwoty pochodzić będzie z budżetu miasta. Staramy się tak dysponować dostępnymi środkami, aby starczało na priorytetowe inwestycje – powiedziała prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.
Spółka Stadion w Zabrzu ogłosiła przetarg nieograniczony na budowę boiska treningowego 9 czerwca. Złożono trzy oferty. Przetarg wygrała firma Interhall Sp. z o.o. Prace budowlane powinny się zakończyć do końca tego roku. Zakres robót obejmie m.in.: budowę boiska o podgrzewanej murawie trawiastej o wymiarach 105 x 68 m oraz wszelkie pozostałe i wymagane instalacje.
– To dla nas historyczna chwila. To będzie boisko treningowe o wysokim standardzie i wymiarze bardzo zbliżonym do głównej murawy stadionu. Jest to inwestycja, która ugruntuje europejski poziom zabrzańskiego klubu – podkreślił prezes Górnika, Dariusz Czernik.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]