Bartosz Nowak: Jestem pod wrażeniem obiektu i całej otoczki wokół klubu ()

Rozmowa z Bartoszem Nowakiem, nowym pomocnikiem Górnika Zabrze.
» Co zdecydowało, że podpisał pan kontrakt z Górnikiem?
Bartosz Nowak: – Przede wszystkim muszę podkreślić, że jestem pod wrażeniem obiektu i całej otoczki wokół klubu. Nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł wyjść na boisko i pokazać się kibicom. Będąc piłkarzem Gwarka Zabrze pamiętam, jak stadion Górnika zaczynał się budować, jak to wszystko wyglądało. Teraz jestem pod wrażeniem, jak to wygląda. Wtedy mieszkałem w internacie z kolegami z Górnika. Zawsze myśleliśmy o tym, żeby grać w pierwszym zespole, bo przecież całe Zabrze żyje tym klubem. Teraz cieszę się, że będę mógł pokazać swoje umiejętności i mam nadzieję pociągnąć drużynę do kolejnych zwycięstw.

» To pana drugie podejście do Górnika. Kilka lat temu był pan tutaj, kiedy szkoleniowcem był Adam Nawałka, prawda?
– Tak, to było kiedy skończyłem szkołę i kiedy byłem w Gwarku. Przyjechałem wtedy na kilka dni i na kilka treningów. Moje losy potoczyły się jednak inaczej, trafiłem do innego klubu [do pierwszoligowej Polonii Bytom – przyp. red.]. Ale miałem wtedy okazję trenować z pierwszym zespołem.

» W 2019 roku został pan wybrany pierwszoligowcem roku. Poprowadził pan Stal do awansu. W Górniku będzie równie dobrze, jak w Mielcu?
– Ten poprzedni sezon był udany i dla mnie i dla Stali, bo osiągnęliśmy cel, jaki sobie założyliśmy. Powoli zmierzaliśmy do wszystkiego krok po kroku i awansowaliśmy do ekstraklasy. Jako zawodnik mam ambicję, żeby poprawiać te wyniki.

» W Górniku, po Igorze Angulo przejmuje pan numer 17. Będzie presja?
– Nie zaprzątam sobie tym głowy. Wiem, że Igor grał z tym numerem na plecach, a jak się dowiedziałem, że jest wolny, to nawet się nie zastanawiałem i chciałem go wybrać, bo to też mój ulubiony numer.

» Cele przed grą w Górniku?
– Wygrywanie każdych kolejnych ligowych i pucharowych gier. Nie ma co mówić co będzie za rok. Powoli, krok po kroku trzeba realizować swój cel. Skupiać się na każdym kolejnym meczu i je wygrywać. Takie cele krótkoterminowe są najlepsze.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]