Łukasz Piworowicz szefem skautingu w Górniku ()

Górnik Zabrze ma nowego szefa skautingu. Działem kierować będzie Łukasz Piworowicz. Piworowicz to postać bardzo dobrze znana w piłkarskim świecie. Z dużym powodzeniem pracował między innymi w Rozwoju Katowice, a następnie w Piaście Gliwice i Rakowie Częstochowa. - Piłka nożna to moja miłość od czasów dzieciństwa – mówi Łukasz Piworowicz – Marzyłem o tym, żeby zostać piłkarzem. Jako chłopak trenowałem, później byłem również sędzią piłkarskim. Piłka cały czas była obecna w moim życiu i już na początku lat dwutysięcznych wiedziałem, że analityka i skauting to dziedziny, którymi chcę się zajmować. W 2002 roku stworzyłem pierwszy system gromadzenia danych statystycznych z polskiej ekstraklasy.

Łukasz Piworowicz uznał, że Zabrze to bardzo dobry kierunek na kontynuowanie pracy: - Po rezygnacji ze współpracy z Rakowem Częstochowa rozmawiałem z wieloma klubami. Kluczowym elementem było dla mnie, abym trafił do miejsca, w którym skauting jest ważnym elementem polityki klubu. Propozycja złożona przez Artura Płatka od początku zwróciła moją uwagę. Górnik to miejsce, w którym ludzie wiedzą o co chodzi, jeśli chodzi o proces rekrutacji i pozyskiwania zawodników. Jest tutaj określony pomysł i polityka transferowa, są również ludzie i narzędzia. Myślę, że Górnik, jak na polskie warunki robi to bardzo dobrze. To świetne miejsce by już nabyte doświadczenie i umiejętności przekuwać w - mam nadzieję - jak najlepsze wyniki dla klubu – kontynuuje.

- To kolejne wzmocnienie pionu sportowego Górnika – zapewnia prezes Dariusz Czernik – Dział analiz i skautingu to bardzo ważny element w polityce klubu. Nawiązanie współpracy z Łukaszem Piworowiczem jest kolejnym krokiem w kierunku rozwoju Górnika pod tym kątem.

źródło: Górnik Zabrze SSARedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]