W Górniku wróci temat Rafała Kurzawy? ()

Jeszcze jeden nowy zawodnik w kadrze Górnika? To marzenie wielu, chodzi o byłego reprezentanta Polski Rafała Kurzawę.
Dwa tygodnie temu 27-letni pomocnik rozwiązał umowę z francuskim Amiens i jest wolnym zawodnikiem. Na razie wokół zawodnika cicho. Plotka głosi też, że w końcu odciął się od swoich menedżerów z agencji INNfootball, którzy nie dość dobrze kierowali karierą zawodnika, który teraz jest na przysłowiowym lodzie. 
Co dalej z jego przyszłością? Mówiło się o Lechu Poznań, który zanim piłkarz lata temu, a konkretnie w 2010 trafił do Górnika, to był w notesie skautów „Kolejorza”. Potem pisano o egzotycznych kierunkach na Bliskim Wschodzie. Póki co „Kurzi” jest bez przydziału.
W Górniku da się słyszeć głosy, że gdzie jak gdzie, ale najlepszym miejscem do odbudowania dla utalentowanego zawodnika jest właśnie klub z Zabrza, gdzie przecież z powodzeniem przez lata występował, trafiając w końcu do reprezentacji Polski, w której wystąpił dotąd 7 razy. Już latem rok temu głośno było o tym, że Kurzawa ponownie będzie zawodnikiem Górnika.
W ostatnim dniu okienka transferowego pomiędzy Zabrzem a Amiens była gorąca linia, a sam gracz był już na Górnym Śląsku. Akcję pozyskania sponsorów uruchomił Dariusz Czernik, wtedy jeszcze członek zarządu Górnika, a od stycznia tego roku prezes. Ostatecznie sprawa wysypała się na samym finiszu, a oba kluby obwiniały się potem nawzajem o to, kto zawalił i kto nie dopełnił wszystkich szczegółów.
Problemem w przypadku zawodnika jest wysoka gaża, jakiej pewnie by sobie życzył za grę. W Amiens było to kilkadziesiąt tysięcy euro miesięcznie. W dobie pandemii koronawirusa nikogo jednak nie stać na wysokie apanaże. Jeśli jednak będzie wola wszystkich stron, to kto wie czy Kurzawa nie wzmocni jeszcze w tym sezonie górniczej jedenastki? Górnik i sztab trenera Marcina Brosza, z którym piłkarze przecież z powodzeniem współpracował w latach 2016-18, byłby gwarantem postawienia zawodnika na nogi, co byłoby z korzyścią dla wszystkich stron, także być może dla reprezentacji Polski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]