Pomeczowe wypowiedzi trenerów ()

Marcin Brosz (trener Górnika): - Mecze w Pucharze Polski to często trudne mecze, natomiast z naszej perspektywy najważniejsze było to, żeby przejść. Dziś było nam bardzo trudno, ale najważniejsze, że udało się osiągnąć cel. Wiedzieliśmy, że KSZO to zespół, w którym pomieszane jest doświadczenie – paru zawodników znanych z boisk Ekstraklasy, nawet nie muszę wymieniać – z młodością, zespół bardzo ciekawy, interesujący, zbierający wiele pochlebnych recenzji, nie tylko w Pucharze Polski, ale również w lidze. Natomiast, tak to czasem jest, ten mecz od początku nam się też nie układał, cały czas musieliśmy gonić wynik, w wielu sytuacjach nie zachowaliśmy się tak, jak powinniśmy się zachować, natomiast najważniejsze, że końcówka była dla nas dobra.

Tadeusz Krawiec (trener KSZO): - Myślę, że obraz tego meczu długo będzie nam się śnił po nocach i z każdym dniem będziemy odczuwali większą złość i większy smutek, bo zostało praktycznie cztery minuty do końca, właściwie to doliczonego czasu gry. Popełniliśmy prosty błąd taktyczny, ponieważ wystarczyło sfaulować przeciwnika, przerwać wcześniej akcję i uważam, że zdążylibyśmy się ustawić i Górnik by tej drugiej bramki nie strzelił. Akcja na boisku dzieje się szybko, myślę, że zmęczone głowy nie zadziałały w odpowiednim momencie i w przykry sposób odpadamy z tej edycji Pucharu Polski. Szkoda tego meczu, bo naprawdę grając w dziesiątkę bardzo heroicznie broniliśmy się, próbowaliśmy wyprowadzić jakąś kontrę, zabrakło troszeczkę pomyślunku i myślę, że troszeczkę szczęścia. Przeciwnik jednak zdołał strzelić na 2:2 i trzecia bramka już była konsekwencją utraty tego drugiego gola. Górnik postawił nam dziś takie warunki, że ciężko było nam tą piłkę utrzymać i cały czas nam ją odbierał, pressował nas i tak to wyglądało. Przede wszystkim przesądziła końcówka tego meczu, tu mam największe pretensje do drużyny, że zabrakło przerwania akcji przy stanie 2:1, bo wtedy uważam, że dowieźlibyśmy ten wynik do końcowego gwizdka.

źródło: skkszo.pl

[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]