Sparing widmo z Sigmą ()

Rozegrano mecz kontrolny, w którym „górnicy” mierzyli się u siebie z Sigmą Ołomuniec. Czesi wygrali 3:0. Aby zostać w rytmie meczowym zabrzanie postanowili rozegrać mecz sparingowy. Wybór partnera nie był łatwy, bo przez pandemię koronawirusa wszystko jest postawione na głowie. Poza tym gra i I i II liga, więc o meczach z rywalami z niższych klas rozgrywkowych nie mogło być mowy. 

W tej sytuacji postanowiono zagrać z zespołem zza południowej granicy. Już miesiąc temu, podczas październikowej przerwy na kadrę, planowany był test-mecz z rywalem z Czech. Chodziło o spotkanie ze Spartą Praga. Ostatecznie, mimo że wszystko było już dopięte na ostatni guzik, z zarezerwowanym hotelem na miejscu włącznie, wyjazd do stolicy Czech nie doszedł do skutku. Wszystko wstrzymał wybuch drugiej fali pandemii za południową granicą. Stanęła tam nawet na kilka tygodni – podobnie jak było to wiosną – Fortuna: Liga. Górnicy, dla swojego bezpieczeństwa, zostali w domu.

W tej sytuacji o piątkowym meczu Górnik Zabrze – Sigma Ołomuniec, oba kluby w ogóle nikogo nie informowały. Próżno szukać jakiejkolwiek informacji na oficjalnej stronie internetowej jednego czy drugiego klubu. „Sigma Olomouc právě vyrazila do Polska odehrát přípravné utkání proti Górniku Zabrze. Top secret!” – pisał w piątek na Twitterze [Michal Kvasnica] dziennikarz czeskiego „Sportu”.

Jak się dowiaduje "Sport" gra się odbyła, ale nie miała nawet charakteru półoficjalnego. W tej sytuacji, żeby uniknąć jakichkolwiek problemów, grano za szczelnie zamkniętymi drzwiami nie informując nikogo o takim atrakcyjnym meczu. Ostatecznie Sigma wygrała na terenie zabrzan 3:0. Drużyna z Ołomuńca okazała się wymagającym rywalem. Świetnie radzi sobie zresztą w bieżącym sezonie, będąc na czwartym miejscu.

Drużyna prowadzona przez bardzo dobrze u nas znanego Radoslava Latala, który w 2016 roku doprowadził do wicemistrzostwa Polski Piasta, w Fortuna: Liga jest na czwartym miejscu, za wielką trójka w klubowej czeskiej piłce: Slavią, Spartą i Viktorią Pilzno.

W 7 meczach Sigma zdobyła 14 punktów. Jedenastka z Ołomuńca przygotowuje się do ligowego meczu z Karwiną. Z kolei zabrzan już w piątek u siebie czekają niezwykle interesujące derby z Piastem na Stadionie im. Ernesta Pohla. Taka gra kontrolna była więc na rękę jednym i drugim.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]