Pomeczowe wypowiedzi trenerów ()

Marcin Brosz (trener Górnika): - Na pewno szkoda tego spotkania, bo jedyne, co się nasuwa na myśl, to skuteczność. Zdawalismy sobie sprawę, że na tak trudnym terenie ważne będzie nie tylko kreowanie sytuacji, ale także ich wykorzystywanie. Szkoda zmarnowanych sytuacji, przy kilku z nich zawiodła finalizacja. Stwarzaliśmy okazje, ale popełniliśmy też kilka błędów z tyłu. Do końca dążyliśmy zmianami o odwrócenie losów meczu, ale nie udało się. Pewne jest, że dla tych młodych chłopców miniona jesień była niezwykle cennym doświadczeniem. Szkoda jednak straconych dzisiaj punktów.
- Mecz w Białymstoku był dobrym odzwierciedleniem tego, co działo się w naszym przypadku w drugiej połowie jesiennych zmagań. Na początku sezonu byliśmy zdecydowane skuteczniejsi, przy bardzo ofensywnej grze dwójką napastników. Chcemy grać ofensywnie, z polotem i do tego będziemy dążyć. Pod tym kątem się szkolimy. W pierwszej połowie graliśmy tak jak chcieliśmy, czyli podobnie jak w pierwszej części rundy. Niestety, druga połowa była słabsza w naszym wykonaniu. Czujemy niedosyt, ale doświadczenie na pewno będzie procentowało.

Bogdan Zając (trener Jagiellonii): - W pierwszej połowie, znowu ta sama bolączka, czyli nasze błędy, po których goście stworzyli sobie dwie naprawdę bardzo klarowne sytuacje. Można zatem powiedzieć, że wróciliśmy z dalekiej podróży. Drugą połowę rozpoczęliśmy od groźnej sytuacji dla gości, przy której bardzo dobrze zachował się Xavier, który wyczekał i z zimną krwią wybronił trudny strzał rywala. Po strzelonej bramce prezentowaliśmy bardzo mądrą i szczelną grę w defensywie, dzięki czemu nie pozwoliliśmy Górnik stworzyć groźnych sytuacji. Po zmianie stron, może za wyjątkiem stałego fragmentu gry i zamieszania, nie było strzałów na naszą bramkę. Wolą walki i determinacją docisnęliśmy ten korzystny wynik. Ten mecz taki właśnie był - na 1:0 i wygra ten, kto trafi. Dzisiaj to nam dopisało szczęście. Wywalczyliśmy bardzo ważne trzy punkty, które dają mocny fundament na wiosnę. Jeśli dobrze popracujemy, wszyscy wrócą do zdrowia i dyspozycji, to jeszcze pokażemy na co nas stać. Dzisiaj mieliśmy zalążki naprawdę dobrej gry w wielu fragmentach, ale mamy jeszcze spore rezerwy.

źródło: jagiellonia.pl

[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]