Górnik wyleci na Cypr ()

To już potwierdzone, zimą „górnicy” przygotowywać będą się do rozgrywek na Wyspie Afrodyty - pisze "Sport". Wcześniej rozważano też wylot do Hiszpanii lub treningi w kraju, jak zdecydowała np. Pogoń Szczecin. Teraz można już potwierdzić, że piąty klub Ekstraklasy wyjedzie na Cypr. Mówi o tym prezes Górnika Dariusz Czernik. - Braliśmy pod uwagę to, że możemy trenować na miejscu, w kraju. Do tego jednak, żeby dobrze przygotować się do rozgrywek konieczne jest boisko, a patrząc na prognozy pogody, że w ciągu dnia ma być na lekki plus, a ma też padać śnieg, to jest ogromne ryzyko. Do pracy potrzebna nam jest, jak się chce być w kraju, podgrzewana murawa, a u nas takiej nie ma. Mamy w Zabrzu mieć podgrzewane treningowe boisko za rok. W 2020 to było nie do zrobienia w krótkim czasie, bo trawa na nim by się nie zakorzeniła. Na Śląsku w ogóle niewiele mamy takich boisk. Stąd decyzja, że lecimy na Cypr, gdzie byliśmy już trzy raz – wyjaśnia prezes Czernik.
W poprzednich latach taką bazą górniczego klubu była miejscowość Ayia Napa. Teraz nie ma jeszcze podanego dokładnego miejsca lokalizacji. Jako że na Cyprze, jak i wielu innych miejscach na południu Europy hotele i miejsca treningowe raczej nie są przepełnione, to jest wybór. Być może Górnik część przygotowań na Wyspie Afrodyty spędzi właśnie w Ayia Napa, a być może także w innym ośrodku. Na pewno nie będzie kłopotów z normalną treningową pracą.
A co ze sparingami? Tutaj trzeba powiedzieć, że przed pierwszym ligowym meczem z Lechem Poznań, który na Stadionie im. Ernesta Pohla rozegrany zostanie w sobotę 30 stycznia, zabrzan czekają sprawdziany z więcej niż solidnymi przeciwnikami.
Po krótkiej świąteczno-noworocznej przerwie piłkarze spotykają się w środę. Najpierw badania, potem jeden czy dwa treningi, a następnie... wylot do Salzburga. Do Austrii zabrzanie mają polecieć rano 9 stycznia. Tego dnia po południu mają się zmierzyć z mistrzem Austrii i liderem tamtejszej Bundesligi Red Bull Salzburg.
Podobnie było przed rokiem. Wtedy oba kluby zagrały ze sobą na początku lutego i austriacki klub wygrał pewnie 3:0. Zaraz po tym spotkaniu Górnik pakuje się i wyjeżdża do Wiednia. Stamtąd 10 stycznia w niedzielę ma nastąpić wylot na Cypr, gdzie zabrzanie będą trenowali przez dwa tygodnie. Do kraju wrócą kilka dni przed ligową inauguracją. Co z meczami na zimowym zgrupowaniu?
W styczniu zeszłego roku rywalami zabrzan w Ayia Napa byli tacy rywale, jak węgierska drużyna Diosgyori VTK, rumuńska AFK Csikszereda, słowacki AS Trenczyn, czy czeskie Teplice. Teraz ma być lepiej, a jednym z przeciwników ma być silna Crvena Zvezda Belgrad. Ekipa z Belgradu, podobnie jak Red Bull Salzburg, lideruje w rozgrywkach serbskiej Super Ligi. Na koncie po 19 kolejkach ma aż 53 punkty i o dziewięć „oczek” wyprzedza drugiego Partizana.
Salzburg i belgradczycy przygotowują się do arcyważnych zimowo-wiosennych gier, bo te silne europejskie kluby rywalizują nie tylko na krajowym podwórku, ale przede wszystkim na arenie międzynarodowej. W połowie lutego czeka je rywalizacja w 1/16 Ligi Europy. Jedenastka z Salzburga mierzy się z hiszpańskim Villarreal CF, a Crvena Zvezda z AC Milan.
Oprócz meczu z klubowym mistrzem Europy sprzed 30 lat, „górnicy” na Cyprze zagrają też jeszcze inne sparingowe spotkania. Szczegóły są dogrywane. Powrót do domu nastąpi kilka dni przed inauguracją rozgrywek ekstraklasy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]